صفحه نخست / آخرین اخبار / «نه» گفتن را به کودکان آموزش دهیم

برای کاهش رفتارهای پرخطر نوجوانان؛

«نه» گفتن را به کودکان آموزش دهیم

یک روانشناس تربیتی گفت: مهارت «نه» گفتن از اموری است که باید به فرزندان خود آموزش دهیم.

به گزارش صبای سلامت ، پریناز بنیسی، روانشناس تربیتی با بیان این مطلب افزود:: نوجوانان باید یاد بگیرند در واکنش به خواسته دیگران سریعا هیجانی نشوند و برای حصول اطمینان از عدم بروز رفتارهای پرخطر در این سنین، والدین می بایست از سن دو یا سه سالگی مهارن «نه» گفتن را در فرزندان خود تقویت کنند.
وی در ادامه به اهمیت یادگیری این مهارت اشاره و بیان کرد: عدم توجه والدین به این مهم موجب می شود فرزندان آنها وارد فضایی شوند که عواقب خوشی به دنبال ندارد.
این روان شناس تصریح کرد: به بیان دیگر، نوجوانی مرحله حساسی است و فرزندان ما به دنبال کسب اطمینان و نشان دادن هویت به دوستان و اطرافیان هستند و به همین دلیل امکان دارد کارهایی انجام دهند که نتایج آن رضایت بخش نیست.
وی متذکر شد: نوجوانان باید یاد بگیرند در واکنش به خواسته دیگران سریعا هیجانی نشوند و برای حصول اطمینان از عدم بروز رفتارهای پرخطر در این سنین، والدین می بایست از سن دو یا سه سالگی مهارت «نه» گفتن را در فرزندان خود تقویت کنند.
این روانشناسی بالینی در برنامه «یادداشت های روزانه من» شبکه رادیویی سلامت اظهارداشت: زمانی که فرزندتان از شما خواسته ای دارد، بلافاصله به آن پاسخ مثبت ندهید. به بیان دیگر، هر اندازه «نه» گفتن در خانواده معقول و متناسب با شرایط اقتصادی و تربیتی خانواده باشد، قطعا بر آینده فرزندان ما تاثیر مستقیم دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس