صفحه نخست / آخرین اخبار / انجام ۲۰ هزار ماموریت در ماه توسط مرکز موتورلانس اورژانس تهران

سرپرست مرکز اورژانس تهران گفت

انجام ۲۰ هزار ماموریت در ماه توسط مرکز موتورلانس اورژانس تهران

سرپرست مرکز اورژانس تهران در مراسم تقدیر از تکنسین های موتورلانس این مرکز، گفت: ماموریت های مرکز موتورلانس اورژانس تهران در حال حاضر به ۲۰ هزار ماموریت در ماه رسیده است

به گزارش صبای سلامت، دکتر صابریان سرپرست مرکز اورژانس تهران درمراسم تقدیر از تکنسین‌های موتورلانس گفت: ماموریت‌های مرکز موتورلانس  اورژانس تهران در حال حاضر به ۲۰ هزار ماموریت در ماه رسیده است.

دکتر پیمان صابریان اظهار کرد: از پنج مرداد که موتورلانس افتتاح شد کار ما با ماهی ۷۰۰۰ ماموریت آغاز شد و امروز به مرز ۲۰ هزار ماموریت در ماه رسیده است در حالی که با کاهش نیرو مواجه هستیم همچنان این آمار پابرجاست.

سرپرست مرکز اورژانس تهران اضافه کرد: در حال حاضر در تهران با توجه به بافت و ترافیکی که وجود دارد ما همچنان کمبود نیرو داریم.

همچنین یکی از مشکلات دیگر موتورلانس‌های ۳۰۰ سی سی که گواهینامه اضافه می‌خواهد و با توجه به اینکه افرادی که وارد اورژانس می‌شوند معمولا از سنین پایین‌تر این کار را آغاز می‌کنند. رسیدن آنها به سن دریافت گواهینامه ۳۰۰ سی سی زمانبر است.

وی با اشاره به نقش و وظیفه تکنسین‌های موتورلانس‌ها گفت: افرادی که قرار است تک نفره در محل ماموریت حاضر شوند نیاز به تجربه بیشتری دارند و هنوز مردم اطلاعات دقیقی در مورد موتورلانس‌ها کسب نکرده‌اند. از همین رو لازم است که تکنسینهای اورژانس  به شکلی در محل ماموریت حاضر شوند که مردم احساس آرامش داشته باشند.

سرپرست مرکز اورژانس تهران در مورد اسکان تکنسین‌های موتورلانس، گفت: در این زمینه با شهرداری رایزنی کرده‌ایم. همچنین جلسه ای با سردار مهماندار انجام شد  و موافقت شد که در راهور جایی به اورژانس تهران اختصاص بدهند که نزدیک نقاط پیک هم باشد. نقاطی که برای استقرار موتورلانس‌ها مشخص شده بر اساس  پیک ترافیک و ماموریت‌ها بوده است و جابجایی آنها به صرفه نیست.

صابریان در مورد مشکلی که برای پلاک گذاری موتورلانس‌ها وجود دارد، گفت: در این زمینه با سردار مهماندار صحبت کردیم و قرار شد که کمک کند تا این مشکلات حل شود.

سرهنگ عدنان جلال معاون اجرایی پلیس راهور تهران در این مراسم اظهار کرد: ما در راهنمایی و رانندگی تلاش می‌کنیم تا جایی که می‌توانیم به شما کمک کنیم. باید به این موضوع توجه کنیم که به مصدومان تصادفات سریع‌تر رسیدگی شود و خوشبختانه اورژانس در این زمینه همکاری خوبی دارد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در حوزه اورژانس مشکل خاصی نداریم و برای اینکه بتوانیم بهتر کار کنیم جلساتی برگزار شده و این جلسات استمرار خواهد داشت.

سرهنگ جلال در ادامه گفت: برای به روز شدن تجهیزات اورژانس  نیاز به هماهنگی و پیگیری‌هایی است که انجام می‌دهیم تا ناوگان اورژانس به روزتر شود و همچنین ما پیشنهاد دادیم که نیروهای اورژانس در مناطقی که بیشترین تصادفات رخ می‌دهد در کنار راهور مستقر شوند تا جایی که در توان ما باشد برای برطرف شدن مشکلات همکاری می‌کنیم.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس