صفحه نخست / آخرین اخبار / نشانه های جدایی عاطفی چیست؟

نشانه های جدایی عاطفی چیست؟

برای بهتر شدن رابطه زناشویی، زوجین به تحسین از یکدیگر بپردازند نه اینکه انتقاد نکنند؛ اما زیاد انتقاد کردن هم خوب نیست.

به گزارش صبای سلامت ، سمیه شاه مرادی، دکترای مشاوره خانواده  به نشانه های جدایی عاطفی اشاره کرد و افزود: ممکن است بعضی نشانه ها در بعضی خانواده ها بروز داده شود و بعضی نشانه ها در بعضی خانواده های دیگر، ولی معمولا نشانه های مشترکی وجود دارد که اگر این نشانه ها به کرات دیده شود به معنای زنگ خطر است.

وی ادامه داد: باید افراد، هوشیار باشند زیرا ممکن است این رابطه با مشکل مواجه شود. یکی از این زنگ خطرها بالابردن میزان انتقاد نسبت به یکدیگر است.

این دکترای مشاوره خانواده در ادامه تاکید کرد: لازم است برای بهتر شدن رابطه به تحسین از یکدیگر بپردازند. نه اینکه انتقاد نکنند ولی زیاد انتقاد کردن هم خوب نیست.

شاه مرادی با بیان اینکه  یکی دیگر از نشانه های جدایی عاطفی، گرایش زوج ها به فعالیت های فردی بیش از حد نرمال است، گفت: تفریح و سرگرمی های فردی در حد نرمال می تواند مفید باشد؛ ولی بیش از حد، واقعا مضر است.

وی در گفت و گو با برنامه «حریم آرامش» شبکه رادیویی سلامت ادامه داد: این امر رفته رفته باعث جایگزین شدن رابطه مشترک می شود. در این صورت باید به خودشان کمک کنند از مشاوره بهره ببرند .

وی در پایان بی توجهی شدید به وظایف خانوادگی را زنگ خطر دیگر دانست و اظهارداشت: این بی توجهی، ممکن است مقطعی باشد و باعث شود رسیدگی کاهش پیدا کند؛ اما جای نگرانی نیست؛ ولی اگر بدون هیچ عامل بیرونی رفته رفته فرد احساس کند کشش و علاقه ای ندارد باید به مشاوره مراجعه کند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://www.20script.ir