صفحه نخست / آخرین اخبار / مراقب قارچ های سمی باشید

آنچه از مسمومیت باید بدانید

مراقب قارچ های سمی باشید

با توجه به آغاز فصل بهار و بارندگی‎های اخیر و رشد انواع قارچ‎ها در طبیعت، برای جلوگیری از مسمومیت با قارچ های سمی باید به چه مواردی توجه کنیم.
به گزارش صبای سلامت، جلال پوران فرد، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی ومدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد درخصوص پیشگیری از مسمومیت با قارچ های سمی گفت: با توجه به فصل بهار و بارندگی‎های اخیر و رشد انواع قارچ‎ها در طبیعت از هموطنان می خواهم که هشدارهای زیر را جدی بگیرند.
۱- از مصرف قارچ های خود رو در طبیعت، بویژه قارچ های که در کنار تنه درختان( علی الخصوص تنه درختان خشک) می رویند و یا قارچ های جمع آوری شده توسط افراد عادی و یا قارچ های که به صورت فله ای یا منشأ نامشخص عرضه می‌شوند خوداری کنند.اگر خود را دوست دارید نه تنها باید از خوردن قارچ‎های وحشی و نا آشنا خودداری نمایید، بلکه به آن‎ها دست هم نزنند زیرا خطر مسمومیت از طریق پوست نیز در برخی این گونه قارچ‎ها وجود دارد
۲-تشخیص سمی یا خوراکی بودن قارچ کار ساده‎ای نیست و از خصوصیات ظاهری مانند شکل، رنگ، بو، قوام و مزه مشکل بوده است و تنها راه دقیق از طریق آزمایشگاه و متخصصان و کارشناسان مجرب قارچ شناسی امکان پذیراست بنابراین به هیچ عنوان به توصیه های برخی از افراد در تشخیص انواع سمی از انواع خوراکی قارچ به هیچ وقت توجه نکنید.
۳-تنها از قارچ‎هایی که در فروشگاه‎های مجاز و در بسته‎بندی‎های دارای مجوزهای سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت، درمان پزشکی عرضه می شوند استفاده نمایید.
۴-برخی از روش ها و معیارهای سنتی مانند: تغییر رنگ قاشق نقره در اثر تماس با قارچ، با وجود حشرات در اطراف قارچ و محل رویش قارچ، معیار علمی متقن و صحیحی برای تشخیص عدم سمیت قارچ در همه موارد نیست.
۵-هرگز قارچ ها را به صورت خام و به مقدار زیاد مصرف نکنید.
۶-برخی از سموم موجود در قارچ های سمی، مقاوم به گرما بوده و فرآیندهای آماده سازی غذا مانند کباب کردن، آب پزکردن، سرخ کردن و یا بخارپزکردن قادر به تخریب کامل موادسمی موجود در قارچ های نیست.
۷–در صورت مصرف قارچ خودرو و یا قارچ‎هایی که از افراد متفرقه خریداری کرده‎اید و مشاهده علائمی و نشانه‌های گوارشی(تهوع، استفراغ و اسهال) به صورت تاخیری ۴الی ۱۲ ساعت پس از مصرف هرچه سریعاً به مراکز درمانی تخصصی سم شناسی بالینی و مسمومیت ها انتقال دهید.در مواردی که علایم گوارشی بیشتر از ۶ ساعت از مصرف قارچ رخ می دهد سمیت بیشتری دارند وعلت حادکبدی و مرگ تعدادی از هموطنان در سال گذشته نیز همین مسئله بوده است.
۸-انتقال سریع بیمار مسموم به یک مراکز درمانی تخصصی مسمومیت ها ، امکان درمان موفقیت آمیز را افزایش میدهد و تاخیر در این کار موجب مرگ بیمار می شود . از هرگونه خود درمانی و درمان علامتی پرهیز نموده و بیماررا در اسرع وقت به بیمارستان انتقال دهید.
۹- در صورت امکان ، نمونه باقیمانده قارچ مصرف شده توسط بیمار را برای شناسایی و ارایه به کادر پزشکی، به همراه داشته باشید .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس