صفحه نخست / آخرین اخبار / ساز واردات برنج را کوک نکنید

دبیر انجمن برنج کشور ؛

ساز واردات برنج را کوک نکنید

در حالی که در شش ماهه ابتدایی امسال بیش از یک میلیون تن برنج به کشور وارد شده، در حال حاضر ۳۰۰ هزار تن برنج وارداتی در بازار موجود است؛ پس نیازی به واردات نداریم.

به گزارش صبای سلامت ، دبیر انجمن برنج کشور گفت: دوباره ساز واردات برنج کوک شده و عده‌ای با این دلیل که مردم توان خرید برنج تولید داخل را ندارند، قصد کردند ثبت سفارش برای واردات برنج را آغاز کنند.

جمیل علیزاده‌شایق افزود: باید به این افراد گفت که در شش ماهه ابتدایی امسال بیش از یک میلیون تن برنج وارد شده که ۳۰۰ هزار تن اضافه‌تر از آنچه که برای ذخیره لازم است در کشور وجود دارد؛ بنابراین نمی‌توان گفت برنج وارداتی کمی در کشور داریم.

وی بیان کرد: متأسفانه واردکنندگان برنج که در شرایط فعلی متضرر شده‌اند، قصد دارند ثبت سفارش را دوباره از سر گیرند، این در حالی است که کشاورز تولیدکننده داخلی در وضعیت نامناسبی قرار دارد.

 یر انجمن برنج کشور ادامه داد: متأسفانه به‌دلیل نبود نظارت در حوزه برنج، همچنان شاهد اختلاط برنج‌ها در بازار کلان‌شهرهایی چون تهران هستیم و ساز واردات نیز مشکل دیگری است که این روزها به آن اضافه شده است.

علیزاده‌شایق تأکید کرد: در حالی که بهترین برنج باکیفیت ایرانی بدون خرده در استان‌های شمالی بیش از ۱۱ هزار تومان قیمت ندارد، در بازارهای تهران برنج باکیفیت پایین‌تر کمتر از ۱۴ هزار تومان نیست که این امر نبود نظارت‌ها را در این بخش نشان می‌دهد.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: از آنجا که ذخیره برای محصول برنج هیچ‌گاه بیشتر از ۱۰ درصد نبوده است، در حال حاضر ۳۰۰ هزار تن برنج اضافه داریم؛ بنابراین هرگز نباید ثبت سفارش این محصول از سر گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

http://www.20script.ir