مردی از بطن آموزش و پرورش کشور ؛

خسرو ساکی؛ گزینه جدی برای تصدی وزارت خانه بی وزیر

پس از دو گزینه باغ گلی و فیاضی؛ اینبار خسرو ساکی از بطن آموزش و پرورش جدی ترین گزینه این وزارتخانه شد .

به گزارش صبای سلامت ، به نقل از پرسون، از 19 وزیر پیشنهادی رئیس‌جمهور به مجلس، 18 نفر رأی اعتماد گرفتنه اند و تنها یک وزارتخانه، آن هم وزارت آموزش و پرورش بی وزیر مانده است.

امروز دومین وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش که توسط رئیس جمهور به مجلس معرفی شده بود، نتوانست رای اعتماد نمایندگان را کسب کند.

با ضرب العجل یک هفته ای مجلس به رییسی مبنی بر معرفی وزیر پیشنهادی جدید آموزش و پرورش و بعد از عدم رای اعتماد به باغ گلی و فیاضی، گمانه زنی‌ها حاکی از جدی شدن نام خسرو ساکی برای این وزارتخانه کلیدی دولت رئیسی است.

خسرو ساکی که سالهاست در بطن و بدنه وزارتخانه آموزش و پرورش حضور دارد و در استان های سخت کشور از جمله کردستان و البرز مدیر کل آموزش و پرورش این استان ها بوده است؛ پس از باغ گلی و فیاضی که به دلیل نداشتن سوابق چشمگیر نتوانستند از نمایندگان مجلس رای اعتماد بگیرند؛ اکنون بعنوان جدی ترین گزینه با رزومه چشمگیر و قابل توجه برای مجلس نشینان یاد می کنند.

گفتنی است خسرو ساکی در حال حاضر رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش و از اندیشمندان خردورز در حوزه تعلیم و تربیت است و از ابتدا در وزارت آموزش و پرورش خدمت کرده و چم و خم این وزارتخانه مهم را می داند.

گفتنی است با توجه به اینکه سرپرست فعلی وزارت آموزش و پرورش در ۴ شهریور معرفی شده، دولت تا ۴ آذر یعنی ۹ روز آینده فرصت دارد بدون نیاز به اذن رهبری با وجود سرپرست فعلی گزینه پیشنهادی خود برای وزارت آموزش و پرورش را به مجلس معرفی کند

انتهای پیام/

کد خبر: # 1400082514222