صفحه نخست / آخرین اخبار / خدمات مددکاری کمیته امداد برون‌سپاری می شود

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد ؛

خدمات مددکاری کمیته امداد برون‌سپاری می شود

برون‌سپاری خدمات مددکاری یکی از رویکردهای برنامه ششم کمیته امداد است که در آینده نزدیک اجرا می‌شود.

  معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد در سومین دوره آموزشی – فرهنگی مددکاران ۹ استان حضور یافت.

به گزارش صبای سلامت ، فاطمه رهبر، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به اینکه برون‌سپاری  خدمات مددکاری یکی از رویکردهای برنامه ششم کمیته امداد است از اجرای این طرح در آینده نزدیک خبر داد و تاکید کرد: با اجرای این طرح خللی به جایگاه مددکاران کمیته امداد وارد نمی‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد درباره تدوین نظام مددکاری کمیته امداد نیز توضیح داد: طبق این نظام برای هر مددجو شناسنامه‌ای طراحی می‌شود تا خدمات دریافتی از کمیته امداد در آن ثبت شود.

رهبر با بیان اینکه با اجرای نظام مددکاری، خدمت به مددجویان مدت‌دار خواهد بود خاطرنشان کرد: البته این موضوع شامل حال سالمندان مددجو نمی‌شود و آنها تا پایان عمر از خدمات کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند.

وی گفت: سال گذشته ۲۴۹ هزار خانوار پالایش شدند که در نهایت ۱۷۰ هزار خانوار به دلیل رسیدن به استقلال مالی، فوت، ازدواج و استفاده از خدمات سایر نهادهای حمایتی از چرخه حمایتی خارج و افراد نیازمند جدید جایگزین شدند.

وی ادامه داد: در سال ۹۵ از محل اجرای طرح پالایش جامعه مددجویی ، ۸۲ میلیارد تومان در سرفصل‌های پرداخت مستمری، کمک هزینه جهیزیه و ازدواج، درمان، مسکن و اشتغال مددجویان تحت حمایت هزینه شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اعلام اینکه در ۹ ماهه نخست امسال حدود ۶۸ هزار خانوار با اجرای طرح پلایش از حمایت کمیته امداد خارج شدند گفت: این در حالیست که باید طبق برنامه ۱۳۰ هزار خانوار از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج می‌شد.

وی با بیان اینکه مددکاران در صف نخست خدمت‌رسانی به محرومان هستند اظهار کرد: در دیداری که مدیران ارشد کمیته امداد با مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) داشتند، ایشان بسیار تاکید کردند که امدادگران برای آگاهی از وضعیت معیشت و مشکلات مددجویان از نزدیک از وضعیت آن بازدید کنند و دیدار چهره‌ به چهره داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

http://www.20script.ir