سخنگوی جمعیت هلال احمر :

توسعه ناوگان های هوایی در جمعیت هلال احمر/ جوانان، درخط مقدم فعالیت های امدادی

سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: قریب به ۲ میلیون نفر عضو سازمان داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمرند که به صورت داوطلبانه به هموطنان شان خدمت رسانی می کنند.

به گزارش صبای سلامت، سید حمید جمال الدینی، سخنگوی جمعیت هلال احمر با بیان اینکه توسعه ناوگان های هوایی در این ارگان به منظور حفظ کرامت انسانی، توسعه فعالیت ها و ورزش های بشر دوستانه، کمک به ارتقاء سلامت، و ترویج مفهوم صلح و بشردوستی شکل گرفته است، افزود: با در نظر گرفتن این اهداف تنوع فعالیت ها در جمعیت هلال احمر بسیار گسترده شده که بخشی از آن ها در بخش امداد و نجات است.
وی ادامه داد: بیش از ۵۰۰ شعبه و پایگاه امداد و نجات در سراسر کشور وجود دارد که قریب به ۴۵ هزار مأموریت در سال برای عزیزانی که دچار حادثه می شوند یا در حوادث ترافیکی نیازمند امدادند، به همت همکاران امداد و نجات جمعیت هلال احمر صورت می گیرد.
سخنگوی جمعیت هلال احمر در ادامه بیان کرد: بیش از ۲۴ ناوگان هوایی بالگردی در جمعیت هلال احمر وجود دارد که در سراسر کشور به هموطنان خدمات رسانی می کنند.
وی  در گفت و گو با برنامه «صبح و زندگی» شبکه رادیویی سلامت ادامه داد: در ۳ سال گذشته ۱۰ ناوگان به ناوگان هوایی و بالگردی جمعیت هلال احمر اضافه شده است که بخشی از آن تیم های واکنش سریع هلال احمر هستند که تاکنون بیش از ۵۰۰ نفر در تیم ورزیده امداد و نجات آماده شده اند و این تعداد قرار است تا ۳۵۰۰ نفر ارتقا پیدا کند.
جمال الدینی، با تأکید بر اینکه بخشی از فعالیت های جمعیت هلال احمر، درمان و توانبخشی است، گفت: حوزه توانبخشی، فیزیوتراپی و طب فیزیکی هزینه های بالایی دارند و اصولاً دستگاه های مورد استفاده در این حوزه ها گران قیمتند؛ برای کمک به اقشار آسیب پذیر و افرادی که بیش ترین نیاز را به خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی دارند، جمعیت هلال احمر با هزینه های بسیار کم و تعرفه های دولتی، تمام خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی را برای این عزیزان عرضه می کند.
وی تصریح کرد: بیش از ۱۱۹ مرکز به عنوان بزرگترین مجموعه توانبخشی کشور در حوزه درمان استقراری به همراه بیمارستان ها خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی عرضه می کنند .
سخنگوی جمعیت هلال احمر در پایان با اشاره به اینکه بخش دیگر فعالیت های جمعیت هلال احمر، خدمات داوطلبان و جوانان است، اظهارداشت: نزدیک به ۲ میلیون جوان داوطلب در سازمان جمعیت هلال احمر عضوند که به صورت کاملاً داوطلبانه برای خدمت رسانی به هموطنانشان به جمعیت هلال احمر پیوسته اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید