صفحه نخست / آخرین اخبار / تدارک گسترده رادیو سلامت برای ماه مهمانی خدا

تدارک گسترده رادیو سلامت برای ماه مهمانی خدا

شبکه رادیویی سلامت، ویژه برنامه‌های متنوعی از قبیل «تا خدا راهی نیست»، «شوق بندگی»، «مبین» را برای پخش در ایام ماه مبارک رمضان ۹۶ تدارک دیده است.
به گزارش صبای سلامت، برنامه های ماه مبارک رمضان این شبکه رادیویی در سال ۱۳۹۶ به شرح زیر است:
ویژه برنامه افطار «تا خدا راهی نیست» کاری از گروه تغذیه و سلامت، به تهیه کنندگی «سولماز عطایی» و گویندگی «فیروزه آدابی» و «مسعود خواجه وند» از ساعت ۱۹:۱۰ الی ۲۱ با هدف خودسازی و اندوختن خصلتهای خوب و ماندگار انسانی به مدت ۳۰ شب با ایجاد فضای عرفانی شاد و تلفیقی از بخش های کوتاه و شنیدنی در قالب گزارش، نمایش، داستان، مداحی و تواشیح، مصاحبه، مسابقه و .. همراه شنوندگان صدای دانش، نشاط و آرامش خواهد بود.
ویژه برنامه سحر «شوق بندگی» کاری از گروه اجتماعی، به تهیه کنندگی «حسین فنایی» و به گویندگی «محمد مطلب» از ساعت ۲:۳۰ به مدت ۱۲۰ دقیقه به منظئر اطلاع رسانی هنگام اذان صبح و بیان فوائد روزه داری در سلامت افراد در هر برنامه برجسته ترین نکته های مربوط به سحری مطرح می شود و برنامه در قالب یک جنگ متنوع و هدفمند که در بخش های مختلفی همچون کارشناسی، داستان، گلچین فیلم، نهج البلاغه، تغذییه در سحر، گزارش، نکته ها، نیایش، دعای سحر، اذان، قرآن، و … به آن می پردازد.
برنامه «نشانی»، هر شب، موضوعات مربوط به جزء قرآن روزهای ماه مبارک رمضان را در ساعت ۴:۳۰ به مدت ۱۰ دقیقه تقدیم شنوندگان می کند.
ترتیل قرآن کریم، هر روز یک جزء از کلام الله در ساعت ۴:۴۰ از موج اف.ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز تقدیم شنوندگان می شود.
برنامه «پشت پلک صبح» روزهای ۲۴ و ۲۶ خرداد ماه و ۵ و ۶ تیر ماه، از ۳۰ دقیقه بامداد به مدت ۱۲۰ دقیقه، با حضور کارشناسان به موضوعاتی از قبیل احیاء و شبهای قدر؛ ضربت خوردن و شهادت حضرت علی(ع)؛ تاثیر دعا و شکرگزاری درشبهای قدر؛ عید سعید فطر؛ شادی ورضایت ناشی از یک ماه روزه داری و … خواهد پرداخت.
برنامه «کوچه سلامت پلاک ۱۰۲» کاری از گروه تغذه و سلامت، روزهای ۱۲و ۱۹ خرداد ماه از ساعت ۱۰:۲۰ به مدت ۱۰۰ دقیقه با حضور کارشناسان به این پرسش که شجاعت در چیست و چگونه معنا می شود؟، پاسخ می دهد و ۲ تیر ماه شنوندگان صدای دانش، نشاط و آرامش را به راهپیمایی روز قدس دعوت می کند.
برنامه «صبح و زندگی» روزهای ۲۴، ۲۸ خرداد ماه و ۴ و ۵ تیر ماه، از ساعت ۷:۰۵ به مدت ۸۵ دقیقه با حضور کارشناسان به موضوعاتی همچون شهادت حضرت علی(ع)؛ الگو گرفتن از حضرت علی(ع)؛ عید سعید فطر؛ پاداش یک ماه روزه داری؛ سبک زندگی اسلامی- ایرانی؛ تاثیر ماه رمضان بر سلامت اجتماعی و … می پردازد.
«غذا سلامت زندگی» عنوان برنامه از گروه تغذیه و سلامت، روزهای ۶ و ۴ خرداد ماه از ساعت ۱۳:۳۰ به مدت ۳۰ دقیقه با حضور متخصصان تغذیه به مضوعاتی از قبیل نکات مهم تغذیه ای در روزه داری؛ روزه داری و مراقبت های تغذیه ای در مبتلایان به بیماری های خاص مثل دیابت، فشارخون و …؛ روزه داری در گروههای سنی مختلف و … خواهد پرداخت.
برنامه «فراسو»، روزهای ۶، ۱۰، ۱۳، ۱۶، ۱۷، ۲۰ و ۲۴ خرداد ماه از ساعت ۸:۳۰ به مدت ۳۰ دقیقه با حضور کارشناسان موضوعاتی همچون اثرات روزه داری و سلامت جسم؛ مراقبت های نغذیه ای در ماه رمضان؛ توصیه های دارویی در ماه رمضان؛ روزه داری و تعادل انرژی و وزن بدن؛ روزه داری و ورزش؛ روزه داری و سلامت دهان و دندان؛ روزه داری در کودکان درسنین بلوغ؛ روزه داری در سالمندان؛ آنچه افراد دیابتی درباره روزه داری بدانند؟ و … را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.
«خونه زندگی» عنوان برنامه ای از گروه خانواده، روزهای ۶، ۲۴، ۲۸، ۲۹ خرداد ماه و ۱ ، ۳ ، ۴، ۵ و ۶ تیر ماه از ساعت ۱۰:۲۰ به مدت ۷۵ دقیقه به موضوعاتی نظیر نکات اخلاقی در خانواده اسلامی؛ اکرام و بخشندگی؛ برکات ماه مبارک رمضان در زندگی خانوادگی؛ نقش آموزه های دینی در تربیت فرزندان؛ روزه اولی ها، الگو قراردادن زندگی حضرت علی(ع) و سیره عملی ایشان در خانواده؛ شبهای قدر؛ اصول تربیت دینی فرزندان؛ عید سعید فطر عید بندگی و شکرگزاری خواهد پرداخت.
برنامه «به رنگ زندگی»، روزهای ۶، ۱۱، ۲۰، ۲۳، ۲۴، ۲۸ خرداد ماه و ۳، ۴، ۵ تیر  ماه از ساعت ۱۷ به مدت ۷۵ دقیقه با حضور کارشناسان به موضوعاتی همچون برکات ماه رمضان در خانواده؛ به کارگیری ویژگیهای حضرت علی (ع) در زندگی؛ عید سعید فطر می پردازد.
«قاصدک» عنوان برنامه ای از گروه خانواده نیز روزهای ۲۴ و ۲۶ خرداد ماه از ساعت ۲۱:۰۵ به مدت ۱۵ دقیقه قصه های کودکان با موضوع ماه مبارک رمضان تقدیم مخاطبان رادیو سلامت می کند.
برنامه اذانگاهی «تابیکران»، هر روز به موضوعاتی از قبیل دعاهای ماه مبارک رمضان؛ شکر گزاری از خداوند؛ وفات حضرت خدیجه(س)؛ ولادت امام حسن(ع) و سیره معنوی امام حسن مجتبی(ع)؛ ضربت خوردن و شهادت حضرت علی(ع)؛ عید سعید فطر خواهد پرداخت.
«مجله پزشکی» عنوان برنامه ای از گروه بهداشت و تندرستی، روزهای ۶، ۸، ۱۳، ۱۵، ۲۰ و ۲۲ خرداد ماه از ساعت ۱۵ به مدت ۶۰ دقیقه با حضور کارشناسان به موضوعاتی همچون تاثیر روزه برسلامت جسم؛ نکات بهداشتی برای روزه داران؛ روزه و بیماریها؛ روزه داری و مقابله با مشکلات شایع سوء هاضمه؛ روزه و پر فشاری و چربی خون بالا، روزه و بیماری های قلبی وعروقی و … خواهد پرداخت.
«افق روشن» عنوان برنامه ای از گروه اجتماعی، روزهای ۶ خرداد و ۴ تیر ماه با حضور کارشناسان از یاعت ۹:۰۵ به مدت ۴۵ دقیقه به موضوع «خیرین سلامت و کارکرد های اجتماعی روزه» می پردازد.
برنامه «به رنگ خدا»، هر روز از ساعت ۸:۲۰ به مدت ۱۰ دقیقه آیات قرآن کریم در حوزه سلامت روان و سلامت معنوی را بررسی می کند.
«مبین» عنوان ویژه برنامه ای از گروه بهداشت روان، هر روز از ساعت ۹:۵۰ به مدت ۱۰ دقیقه ۱۰ به طرح مباحث اخلاقی (اخلاق فردی و اجتماعی) از منظر قرآن مجید خواهد پرداخت.
«سوگواره» عنوان برنامه ای از گروه خانواده، روزهای ۲۵ و ۲۷ خرداد ماه از ساعت ۱۵ به مدت ۳۰ دقیقه به سوگواری ایام شهادت حضرت علی(ع) می پردازد.
«عقیق» عنوان برنامه ای از گروه بهداشت روان، روزهای ۲۶ و ۲۸ خرداد ماه، از ساعت ۶:۱۰ به مدت ۲۰ دقیقه به بررسی سبک زندگی اسلامی با توجه به نامه ۳۱ نهج البلاغه و شهادت حضرت علی(ع) خواهد پرداخت.
«سایبان آرامش» عنوان برنامه ای از گروه بهداشت روان روزهای ۲۴، ۲۰ خرداد ماه و ۵ و ۶ تیر ماه از ساعت ۱۴:۰۵ به مدت ۴۵ دقیقه با حضور کارشناسان سبک زندگی اسلامی حضرت علی (ع)، سیره حضرت امام حسن مجتبی (ع) و جایگاه و تاثیر نشاط در سلامت روان را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.
«عصرتون سلامت» عنوان برنامه ای از گروه تغذیه و سلامت، روزهای ۱۱، ۱۸ و ۲۵ خرداد ماه، از ساعت ۱۷ به مدت ۱۲۰ دقیقه با حضور کارشاسان به موضوع «زندگی سالم در ماه مبارک رمضان، لحظه هایمان ارزشمندند، غیبت ممنوع، قدرِ قدر را بدانیم» می پردازد.
«نفس دوم» عنوان برنامه ای از گروه بهداشت و تندرستی، روز ۱۱ خرداد ماه با حضور متخصصان ورزشی به برسی موضوع «روزه داری و ورزش» خواهد پرداخت.
«ورزش همگانی» عنوان برنامه ای از گروه بهداشت و تندرستی، روز ۱۲ خرداد ماه از ساعت ۷:۰۵ به مدت ۵۵ دقیقه موضوع «روزه داری و ورزش» را مورد بحث و برسی قرار می دهد.
گفتنی است، برنامه های شبکه رادیویی سلامت، به صورت ۲۴ ساعته از موج اف.ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز تقدیم شنوندگان صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

http://www.20script.ir