صفحه نخست / آخرین اخبار / تجهیزات پزشکی ایران با معیار اتحادیه اروپا مقایسه می شود

تجهیزات پزشکی ایران با معیار اتحادیه اروپا مقایسه می شود

مشاور ارشد سازمان جهانی بهداشت درنشست پایانی مشاورین سازمان بهداشت جهانی که با حضور مدیرکل تجهیزات پزشکی و مدیران این اداره کل برگزار شد، گفت: مقایسه و مقیاس تجهیزات پزشکی ایران با اتحادیه اروپا انجام می شود و ما می خواهیم ایران به این سطح از موفقیت ها برسد.

به گزارش صبای سلامت به نقل از پایگاه خبری سازمان غذا و دارو " ایفدانا "،دکتر ادهم منعم، مشاور ارشد سازمان جهانی بهداشت درنشست پایانی مشاورین سازمان بهداشت جهانی که دیروز ۳۱ فروردین و با حضور مدیر کل و مدیرات اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو بعد از ۵ روز ارزیابی و نظارت به کار خود پایان داد، گفت: کارمندان WHO ، سطح دانش فنی ایرانی ها را در دنیا بسیار بالا می دانند و این چیزی است که در این چند روز به عینه مشاهده کردیم.

وی افزود: در زمینه حوزه های FDA ایران و با توجه به اینکه تحریم ها بر این کشور اعمال شده است بیش از تصورات ما ظاهر شد و بسیاری از فعالیت های انجام شده در حد جهانی بوده است.

دکتر منعم ادامه داد: باورمان نمیشد که قوانین و مقررات بروز و متفاوت در در زمنیه تجهیزات پزشکی وجود داشته باشد که ما را شگفت زده کرد.همچنین ارزیابی ها و حوزه آماری بسیار پیشرفته ای در این حوزه وجود دارد.

وی اظهار داشت: تجهیزات پزشکی ایران را می توان به عنوان نخستین کشور در خاورمیانه نام برد ولی در در مواقع مقایسه ایران را هیچوقت با در خاورمیانه مقایسه نمی کنیم و مقایسه و مقیاس ایران با اتحادیه اروپا انجام می شود و ما می خواهیم ایران به این سطح از موفقیت ها برسد.

 ** لازم به ذکر است اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو از ۲۷ فرودین به مدت ۵ روز میزبان سازمان بهداشت جهانی در امر استانداردسازی مدیریت تجهیزات پزشکی در منطقه آسیای جنوب غرب با محوریت ایران بود که دیروز ۳۱ فرودین ببعد از ۵ روز پرتلاش در زمینه ارزیابی به کار خود پایان داد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://www.20script.ir