صفحه نخست / آخرین اخبار / اولین نمایشگاه مشترک ایران و روسیه در منطقه آزاد انزلی

خردادماه سال جاری برگزار می شود :

اولین نمایشگاه مشترک ایران و روسیه در منطقه آزاد انزلی

به گزارش صبای سلامت ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، سیاوش امینی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه انزلی از برگزاری نمایشگاه مشترک ایران و روسیه در مرکز نمایشگاه ها و همایش های بین المللی این منطقه خبر داد.

امینی با بیان اینکه نمایشگاه فوق از ۲ تا ۴ خرداد ماه ۹۶ برگزار می شود اظهار داشت: در نخستین نمایشگاه مشترک شرکت های روسی و ایرانی بیش از ۴۰ شرکت روس و بالغ بر ۵۰ شرکت ایرانی محصولات تولیدی خود را عرضه می کنند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه انزلی مساحت نمایشگاه را بیش از ۵۰۰۰ متر مربع اعلام و در خصوص حوزه های فعالیت شرکت های حاضر در نمایشگاه گفت: شرکت های دانش بنیان، شرکت های فعال در بخش کشاورزی و فرآوری محصولات کشاورزی، واحدهای تولیدی صنایع سبک و سنگین آخرین تولیدات خود را به نمایش می گذارند.

وی ویژگی متمایز و منحصر به فرد این نمایشگاه را فرآهم آوردن فضای مذاکرات دو جانبه(B۲B)  از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی بیان داشت و افزود: برگزاری پنل تخصصی و جلسات مذاکرات دو جانبه شرکت های دو کشور، فرصت مغتنمی برای واحدهای تولیدی و فعالین صنعتی ایرانی است تا بدون واسطه با نیازها و ظرفیت های بازار روسیه و شرکت های این کشور آشنا شده و زمینه های همکاری جدیدی را پایه گذاری نمایند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه انزلی ویژگی متمایز دیگر نمایشگاه مشترک ایران و روسیه در منطقه آزاد انزلی را حضور همزمان یک هیأت اقتصادی روس اعلام و ادامه داد: این هیأت یازده نفره متشکل از مسئولین دولتی روس و تعدادی از مدیران شرکت های بزرگ روسی است که علاوه بر بازدید از نمایشگاه، در نشست کاری مشترکی را با مهندس مسرور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی شرکت خواهند نمود و از بخش های مختلف ،طرح های زیرساختی و سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی نیز بازدید خواهند داشت.

امینی اضافه کرد: در این نمایشگاه شرکت های منتخبی از استان های جنوبی روسیه و شرکت های ایرانی از استان های گیلان، مازندران، گلستان و چند استان دیگر حضور دارند.

وی با بیان اینکه نمایشگاه مشترک ایران و روسیه با همکاری اتاق بازرگانی گیلان و اتاق مشترک ایران و روسیه برگزار می شود، گفت: برگزاری چنین نمایشگاهی با توجه به مزایا و معافیت های منطقه آزاد انزلی برای سرمایه گذاران خارجی و زیرساخت های ایجاد شده ای همچون مجتمع بندری کاسپین می تواند زمینه توسعه مراودات دوجانبه طرفین را فرآهم نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

http://www.20script.ir