صفحه نخست / آخرین اخبار / اختلالات غذایی در کودکان ثمره غذا خوراندن بیش از نیازست

اختلالات غذایی در کودکان ثمره غذا خوراندن بیش از نیازست

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی  گفت: آموزش آداب صحیح غذا خوردن بسیار مهم تر از بسیار خوراندن است.
به گزارش صبای سلامت، دکتر سید ضیاءالدین مظهری ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان این مطلب افزود: متاسفانه این هشدار را به خانواده ها عرض می کنم که طبق آمارهای به دست آمده، وزن کودکان رو به افزایش است؛ که علت آن دریافت انرژی لخت بیش از نیاز آنهاست.
وی با بیان اینکه یعنی کودکان دائما در حال خوردن شیرینی، شکلات، چیپس و پفک هستند، ادامه داد: طبق رسوم خانواده، پدربزرگ ها و عمه ها و خاله ها و….برای قدردانی از بچه و یا ابراز محبت  به آن ها این خوراکی ها را هدیه می کنند.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی در ادامه تاکید کرد: از آن بدتر، گاهی سی دی بازی های کامپیوتری را به عزیزانشان هدیه می دهند که از این محبت، مرض حاصل می شود.
وی در رادیو سلامت بیان کرد: کودکان امروز نسبت به سابق  تحرکشان بسیار کاهش پیدا کرده و دریافت مواد انرژی زای لختشان افزون شده. این مساله، بذر بیماری های مختلفی  را در کودک پرورش می دهد و این عوامل بیماری زا در میانسالی و سالمندی به صورت بیماری های مزمن، تجلی پیدا می کند.
وی تصریح کرد: کودک را نباید به هر نحوی وادار به خوردن و اگر غذایی را دوست نداشت بلافاصله غذای دیگری را جایگزینش کرد .
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی در پایان اظهارداشت: غذاخوراندن بیش از نیاز، باعث اختلالات غذایی در کودک می شود. آنچه مسلم است آموزش آداب صحیح غذا خوردن بسیار مهم تر از بسیار خوراندن است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس