صفحه نخست / آخرین اخبار / آمادگی کامل اورژانس کشور در مواجه با حوادث

آمادگی کامل اورژانس کشور در مواجه با حوادث

سرپرست سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه پروتکل پیشگیری از گرما زدگی برای حج در ستاد وزارت بهداشت تدوین شده است، گفت: در مراسم حج برای کاروان‌ها و یاوران حج، آموزش‌ های خوبی داده شد که نتیجه اش پیشگیری از گرما زدگی در زائرین بوده است.
به گزارش صبای سلامت، دکتر پیرحسین کولیوند در همایش پدافند غیرعامل با بیان اینکه وزارت بهداشت ساختار پدافند غیر عامل را راه اندازی کرد تا هرجا که تهدیدی ایجاد شود خیلی سریع وارد عمل شود، گفت: ستاد پدافند غیر عامل فعالیت‌های خوبی تا به امروز انجام داده و همیشه سعی کرده امکانات و تجهیزات خود را به روز کند تا در شرایط بحران بتواند خدمات خوبی را ارائه دهد.
وی افزود: کارگروه‌های مختلفی در وزارت بهداشت مانند تحقیقات و فناوری، غذا و دارو، بهداشت، پشتیبانی و انتقال خون تشکیل شده که هریک از این کارگروه ها جلسات خوبی با یکدیگر برای هماهنگی بیشتر فعالیت هاداشته اند.
دکتر کولیوند بیان کرد: کلیپ و کتاب های آموزشی خوبی مانند “پروتکل های شیمیایی” تدوین شده و به همراه کتاب آموزش همگانی در حوزه تهدیدهای پدافندی در اختیار مردم قرار داده شده است.
سرپرست اورژانس کشور با بیان اینکه پروتکل پیشگیری از گرما زدگی برای حج امسال در ستاد وزارت بهداشت تدوین شده و این مقوله کمک بسیاری به زائرین در مراسم حج کرد، ادامه داد: در مراسم حج برای کاروان‌ها و یاوران حج، آموزش‌ های خوبی داده شد که نتیجه اش پیشگیری از گرما زدگی در زائرین بوده است.
وی گفت: کارگاه‌های آموزشی و رزمایش های شیمیایی در تهران نیز انجام شده است و در این راستا افراد آموزش های خوبی دیده اند .
دکتر کولیوند گفت: با توجه به مراسم اربعین، در دانشگاه‌ های علوم پزشکی، تعدادی آمبولانس مستقر کردیم تا مصدومان حملات احتمالی بیوشیمی و بیولوژیکی را به مراکز درمانی منتقل کنند.
وی با بیان اینکه تشکیل کارگروه مشترک با سازمان پدافند غیر عامل و پشتیبانی از طرح های وزارت بهداشت، از دیگر اقدمات پدافند غیر عامل وزارت بهداشت است، ادامه داد: پایگاه های اورژانس شهری و جاده‌ای را باید توسعه بدهیم و از تجارب تیم های اعزامی تخصصی وزارت بهداشت استفاده کنیم.
سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به حادثه تروریستی سامرا و مجروح شدن ۱۱۵ نفر در این حادثه، گفت: به دلیل آمادگی پدافندی، همه مصدومان را در مدت کوتاهی به کشور منتقل کردیم و ما باید در برابر وقوع هر حادثه ای مجهز باشیم و خود را برای رویارویی با هر گونه اتفاقی آماده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

http://www.20script.ir