سخنگوی وزارت بهداشت ؛

کووید۱۹ انگلیسی با توانی مضاعف در حال پیش‌روی است

کوید 19 - ماسک
کرونا ویروس جهش یافته انگلیسی

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: با توجه به شیوع ویروس انگلیسی در کشور و قدرت سرایت بسیار بالای گونه جهش یافته، کووید۱۹ این بار با توانی مضاعف در حال پیش‌روی است.

به گزارش صبای سلامت ، «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تعداد موارد مرگ و میر بر اثر کرونا در طی هفته گذشته افزایش پیدا کرده، بیان کرد: بیشترین میزان بروز موارد مثبت بستری در هفته گذشته به ترتیب در استان‌های مازندران و خوزستان و بیشترین میزان بروز موارد مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ به ترتیب در استان‌های مازندران و گیلان گزارش شده است.

وی ادامه داد: همچنین در هفته‌ی گذشته استان‌های خوزستان، قم و ایلام به عنوان استان‌هایی با کمترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور شناسایی شده‌اند.

لاری گفت: شهرستان‌های شوط و ماکو در استان‌های آذربایجان غربی، دره شهر در ایلام، اندیمشک، ایذه، باغ ملک، حمیدیه، هفت گل و هندی‌جان در خوزستان، شهرستان پاسارگاد، خنج، گراش و مهر در استان فارس و شهرستان خمین استان مرکزی از امروز به وضعیت نارنجی تبدیل شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: در مجموع ۱۱ شهرستان کشور همگی از استان خوزستان در حال حاضر در وضعیت قرمز، ۵۲ شهرستان در وضع نارنجی، ۲۱۷ شهرستان در وضعیت زرد و مابقی شهرستان‌های کشور در وضعیت آبی بیماری قرار دارند.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس انگلیسی در کشور و قدرت سرایت بسیار بالای گونه جهش یافته، کووید۱۹ این بار با توانی مضاعف در حال پیش‌روی است. لاری در پایان گفت:بنابراین رعایت مضاعف و جدی‌تر پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از حضور در تجمعات در شرایط حساس کنونی، بیش از گذشته دارای اهمیت بوده و فراموش نکنیم که شکست این بیماری سهمگین تنها با همکاری مردم در عمل به توصیه‌های بهداشتی میسر خواهد بود و امیدواریم هر چه زودتر این زنجیره را قطع کنیم.

منبع : ایلنا