رئیس سازمان اورژانس کشور؛

کمبود نیروی انسانی و ناوگان فرسوده آمبولانس، مهمترین چالش های اورژانس کشور

دکتر جعفر میعادفر رئیس سازمان اورژانس کشور در حاشیه جلسه روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی چالش های اورژانس کشور را بیان کرد.

به گزارش پایگاه خبری صبای سلامت از روابط عمومی سازمان اورژانس کشور دکتر میعادفر در این همایش گفت : اورژانس ۱۱۵ بعنوان خط مقدم در نظام سلامت در دوسال بحران کرونا ۱۹ شهید سلامت به کشور تقدیم کرد و در طول این مدت ۱۰ هزار نفر از جمعیت ۲۴ هزار نفری اورژانس ۱۱۵ به کرونا مبتلا شدند.

دکتر میعادفر افزود : کمبود نیروی انسانی یکی از مهمترین دغدغه های ما در اورژانس پیش بیمارستانی است که امید داریم با اضافه شدن رشته فوریت های پزشکی در دانشگاه های تیپ یک و بومی گزینی این مشکل رفع شود.

وی ناوگان فرسوده آمبولانس را نیز یکی دیگر از چالش های اورژانس کشور دانست و افزود : در سال‌های اخیر بدلیل مشکلات اعتباری نتوانستیم آمبولانسی به ناوگان اورژانس اضافه کنیم و در حال حاضر ۵۵۰۰ آمبولانس اورژانس ۱۱۵ بطور عملیاتی استفاده می شوند که ۳ هزار دستگاه بالای ۱۴ سال عمر دارند و ۲۵۰۰ دستگاه دیگر پاسخگوی نیاز سازمان نیست که باید در این خصوص تدابیر ویژه ای اتخاذ شود.

رئیس سازمان اورژانس کشور در ادامه گفت : برگزاری برنامه های آموزشی و طرح رتبه بندی پرسنل فوریت های پزشکی را در دستور کار داریم و در کنار آن استفاده از فناوری های IT و پزشکی از راه دور و نیز تقویت کدهای ۷۲۴(سکته مغزی) و ۲۴۷(سکته قلبی) از مهمترین برنامه های پیش رو در سازمان اورژانس کشور است.

اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور دیماه سال جاری در مشهد مقدس برگزار شد و رئیس سازمان اورژانس کشور نیز در این نشست حضور داشت.

 

  • انتهای پیام//
کد خبر: # 1400103015349