کرونا در فرانسه افزایش یافت

فرانسه همزمان با ارائه گزارش‌هایی مبنی بر افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این کشور، برنامه واکسیناسیون عمومی علیه این بیماری را از روز گذشته (دوشنبه) آغاز کرده است.

به گزارش صبای سلامت، به نقل از یورونیوز، برنامه جدید واکسیناسیون عمومی فرانسه افراد بالای ۶۵ سال، افراد ضعیف با بیماری‌های مزمن، زنان باردار و کارمندان مراکز درمانی را هدف گرفته است.

همچنین واکسیناسیون افرادی که مایل به دریافت دز یادآور باشند، رایگان خواهد بود، مشروط بر اینکه دست‌کم شش ماه از آخرین تزریق واکسن کرونای آن‌ها یا ابتلا به این بیماری گذشته باشد.

گزارش‌ها از شیوع دوباره ویروس کرونا در فرانسه پس از آغاز سال تحصیلی جدید در این کشور حکایت دارند.

در ماه سپتامبر، کمیته ملی نظارت و پیش‌بینی خطرات بهداشتی فرانسه به شهروندان این کشور توصیه کرد که در اسرع وقت نسبت به تزریق دز یادآور واکسن کرونا اقدام کنند.

«اتین سیمون لوریر»، ویروس‌شناس و رئیس مرکز عفونت‌های تنفسی در انستیتو پاستور فرانسه با استقبال از برنامه جدید این کشور برای واکسیناسیون عمومی، این کارزار را برای جلوگیری از اشباع بیش از حد بیمارستان‌ها مفید دانست.

همزمان با واکسیناسیون عمومی، مقام‌های بهداشتی همچنان بر رعایت اقدام‌های بازدارنده مانند استفاده از ماسک و بهداشت دست‌ها تأکید دارند.

به نظر می‌رسد این توصیه‌های بهداشتی پس از گذشت سه سال و نیم از شروع همه‌گیری کرونا کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

پایان پیام/

کد خبر: # 1402071118426