رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ؛

واکسن سینوفارم برای خانم های باردار مورد تایید است

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به واکسیناسیون زنان باردار با واکسن سینوفارم، بیان کرد: از مدت ها پیش با حضور اعضای کمیته بارداری و زایمان وزارت بهداشت جلسات متعددی تشکیل شده و استفاده از واکسن سینوفارم برای خانم های باردار مورد تایید قرار گرفت و سازمان غذا و دارو هم تاییدیه داده است.

به گزارش پایگاه خبری صبای سلامت ، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درباره نوع واکسن درنظرگرفته شده برای مادران باردار و دُز یادآور کادر بهداشت و درمان، گفت: این تصمیم مبتنی بر شواهد علمی و موجودی واکسن در کشور اخذ شده و تحت تاثیر هیچ عاملی قرار نمی‌گیرد.

گویا ادامه داد: بنابراین ایجاد تردید در استفاده از این واکسن اصلا کار درستی نیست و سبب نگرانی خانم های باردار و خانواده هایشان می شود، این درحالی است که بررسی های کامل صورت گرفته است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه تعجب می کنم از اظهار نظرهایی که در رسانه های مختلف و بدون ملاحظه مطرح می شود، گفت: طرح چنین موضوعاتی، پیامدهای خوشی نخواهد داشت.

وی در ادامه به نوع واکسن درنظرگرفته شده برای دُز بوستر کادر بهداشت و درمان اشاره و بیان کرد: درباره نوع واکسن یادآور کادر بهداشت و درمان مدت های مدیدی بحث شده است و آنها می توانند از انواع مختلف واکسن هایی که در کشور موجود است به عنوان دُز بوستر استفاده کنند.

نوع مناسب برای دُز بوستر را از میان واکسن‌های موجود در کشور انتخاب کردیم

گویا با ذکر این نکته که از بین واکسن های موجود در کشور، نوع مناسب را برای دُز بوستر انتخاب کردیم، توضیح داد: کادر بهداشت و درمان می توانند از واکسن آسترازنکا و یا پاستوکووک برای دُز بوستر استفاده کنند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد: از برخی افراد که اظهارنظرهای متعددی می کنند خواهش می کنم در نظرات کمیته علمی که به وزارت بهداشت اعلام می شود و وزارتخانه آنها را عینا مورد استفاده قرار داده و بر مبنای آن تصمیم می‌گیرد، تردید ایجاد نکنند.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد تردید جز اینکه باعث شود مردم اعتماد خود را به این تصمیمات از دست دهند هیچ فایده ای نخواهد داشت و قطعا به ضرر ملت خواهد بود.

انتهای پیام/

خبرنگار : فرید مهدی پور

کد خبر: # 1400071613839