معاون وزیر بهداشت؛

نوسازی بیمارستان‌ نیازمند بودجه مناسب است

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به وجود بیمارستان‌هایی با عمر بیش از ۱۰۰ سال در تهران گفت: نوسازی و مقاوم‌سازی بیمارستان‌های فرسوده نیازمند تامین و اختصاص بودجه مناسب است.

به گزارش صبای سلامت، سعید کریمی در خصوص وضعیت فرسودگی بیمارستان های کشور گفت: نوسازی و مقاوم سازی برخی بیمارستان های فرسوده به دانشگاه ها ابلاغ شده تا با استفاده از منابع موجود آنها را ایمن سازی کنند البته اکثر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی دارای بیمارستان های فرسوده هستند مانند بیمارستان رسول اکرم(ص) که چند هفته اخیر دچار آتش سوزی شد که در حال جابجایی بخش‌های بیمارستان هستیم.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به وجود بیمارستان‌هایی با عمر بیش از ۱۰۰ سال در تهران، افزود: بیمارستان سینا بیش از ۱۰۰ سال عمر دارد و در این رابطه تمدید پروانه این مراکز را مشروط به اخذ مجوز آتش‌نشانی و مجوزهای ایمنی کردیم.

کریمی، نوسازی و مقاوم‌سازی بیمارستان‌های فرسوده را نیازمند تامین واختصاص بودجه مناسب دانست و گفت: نوسازی بیمارستان‌ها نیازمند اختصاص بودجه چندین هزار میلیارد تومانی است بنابراین نمی‌توان انتظار داشت وزارت بهداشت در طول زمان کوتاه و با منابع موجود نوسازی و مقاوم‌سازی را انجام دهد؛ پیشنهاد ما پیش بینی منابع در بودجه‌های سنواتی یا برنامه های ۵ ساله بوده و باید بودجه اساسی برای نوسازی یا تخریب بیمارستان های قدیمی اختصاص یابد.

وی ادامه داد: در ۱۰ سال گذشته بیمارستان‌هایی ساخته و همچنین ۶ تا ۷ ماهه اخیر ۱۰ هزار تخت جدید به تخت های بیمارستانی افزوده شده و برخی بیمارستان ها و مراکز درمانی فرسوده در حال مقاوم سازی هستند.

 

انتهای پیام/

وبدا

کد خبر: # 1401051317110