سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد؛

فروشندگان بلیت سینما و سفرهای هوایی که از سامانه «ایران من» استعلام نکنند جریمه می شوند

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: فروشندگان بلیت سینما، کنسرت و سفرهای (هوایی، ریلی و دریایی) که از سامانه ایران من استعلام نگیرند یا بر خلاف نتیجه استعلام عمل کنند، جریمه مالی می‌شوند.

به گزارش صبای سلامت، عباس شیراوژن در توییتر اعلام کرد: در نظر گرفتن جریمه مالی برای فروشندگان بلیت سینما، کنسرت و سفرهای (هوایی، ریلی و دریایی) که از سامانه ایران من استعلام نگیرند یا برخلاف نتیجه استعلام عمل کنند از جمله نکاتی بود که در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شد.

وی اظهار داشت: همچنین در این جلسه مطرح شده که هرچند آموزش حضوری مدارس و دانشگاه‌ها، سختی‌هایی دارد ولی باید با جدیت پیگیری شود. تعداد کشورهایی که مدارس آنها همچنان مجازی برگزار می‌شود، انگشت شمار است.

شیراوژن ضمن تقدیر از همه دستگاه‌هایی که با تلاش شبانه‌روزی شرایطی را فراهم کردند که ۵۰ درصد سفرهای مردم بیشتر شود ولی ۲۰ درصد از تعداد جانباختگان کاسته شود گفت: نوبت سوم واکسیناسیون علیه کرونا نیز باید به صورت فعالانه و جدی‌تر از گذشته دنبال شود.

براساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۰ هزار و ۵۷۷ نفر رسید.

همچنین بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۷۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۱۸۸ هزار و ۷۴۹ نفر رسید.

تا کنون ۶۴ میلیون و ۵۸ هزار و ۴۵۲ نفر دُز اول، ۵۷ میلیون و ۱۲۰ هزار و ۴۸۵ نفر دُز دوم و ۲۶ میلیون و ۴۹۴ هزار و ۱۵۵ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۴۷ میلیون و ۶۷۳ هزار و ۹۲ دُز رسید.

کد خبر: # 1401012016365