نماینده مردم صومعه سرا در مجلس ؛

طرح توسعه منطقه آزاد انزلی در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد

با موافقت شورای نگهبان و دفاعیات نمایندگان گیلان طرح توسعه منطقه آزاد انزلی در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد.

به گزارش صبای سلامت ، از بندرانزلی، سید کاظم دلخوش گفت: طرح توسعه منطقه آزاد انزلی و الحاق چهار منطقه جدید ( شهر صنعتی سفیدرود رشت، فرودگاه رشت ، شهرک صنعتی خمیران انزلی و شهرک صنعتی ضیابر صومعه سرا) که با رفع ابهام شورای نگهبان و برطرف شدن ابهامات موجود و  پس از بررسی ابعاد طرح توسعه منطقه آزاد انزلی در کمیسیون اقتصادی، شورای نگهبان با این طرح که در گذشته رد شده بود، موافقت کرد.

نماینده مردم صومعه سرا با بیان اینکه مردم چندین روستا در محدوده منطقه آزاد از مزایای این طرح بهرمند خواهند شد افزود: در طرح کنونی ۲۳ روستا به محدوده منطقه آزاد برخواهند گشت.

دلخوش با اشاره به اینکه براساس مصوبه جدید کمیسیون اقتصادی مجلس با حفظ نام منطقه آزاد انزلی، محدوده این منطقه به بیش از ۱۰ هزار هکتار افزایش خواهد یافت، خاطر نشان کرد:  عصر دیروز سه شنبه و در جریان آخرین جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس و در مسیر تعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و نمایندگان مجلس طرح توسعه منطقه آزاد انزلی به تصویب رسید.

بر این اساس محدوده فرودگاه رشت، شهرک‌های صنعتی ضیابر صومعه سرا، خمیران انزلی و سفید رود رشت به‌ همراه روستاهایی که تا سال 1398 در محدوده منطقه آزاد انزلی قرار داشتند به این منطقه ملحق می شوند.

هم اکنون محدوده منطقه آزاد انزلی ۲ هزارو ۲۵۰ هکتار است و براساس لایحه دولت دوازدهم و تصویب دور دهم مجلس، محدوده این منطقه بیش از ۱۰ هزار هکتار افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/

کد خبر: # 1400061713609