فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا تهران ؛

راه‌اندازی ۸۰ مرکز تجمیعی واکسیناسیون هدف گذاری شده است

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه در فاز اول و دوم واکسیناسیون، راه‌اندازی ۸۰ مرکز تجمیعی واکسیناسیون هدف گذاری شده است، افزود: با تلاش سه دانشگاه علوم پزشکی در شهر تهران، نیل به این هدف امکان پذیر است.

به گزارش صبای سلامت ، پایگاه واکسیناسیون کووید ۱۹ خودرویی باغ پرندگان تهران با حضور دکتر زالی به بهره برداری رسید.

دکتر علیرضا زالی روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از پایگاه واکسیناسیون کووید ۱۹ خودرویی شمال تهران واقع در باغ پرندگان با بیان اینکه راه اندازی مراکز واکسیناسیون بدون همراهی نهادهای مختلفی همچون شهرداری، هلال احمر، نیروی انتظامی، اداره کل تربیت بدنی، آموزش و پروش، سپاه و بسیج محقق نمی شد، اظهار کرد: امروز با بهره برداری از این مجموعه شصت و یکمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون افتتاح شد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران افزود: راه اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون به عنوان راهی مطلوب برای تسهیل واکسیناسیون گروه های مختلف، نمادی از تبلور همگرایی و کار بین بخشی است.

زالی با اشاره به تراکم جمعیت، مهاجر پذیری و میزان بالای ساخت و ساز در منطقه ۴ شهرداری تهران، این منطقه را از نقاط داغ کووید ۱۹ در دوران شیوع بیماری دانست.

وی ضمن گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر، افزود: امروز سخت کوشان عرصه سلامت و مدافعان خطیر بهداشت و در درمان در حال تلاشی مضاعف برای خدمت به مردم کشور هستند.

 

افراد بالای ۶۵ سال؛ قربانیان ۸۲ درصد مرگ و میرها در خیز چهارم کرونا

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه در خیز چهارم کرونا ۸۲ درصد مرگ و میرها مربوط به گروه سنی ۶۵ سال به بالا بوده است، بر ضرورت معطوف کردن تلاش ها برای واکسیناسیون این گروه سنی تاکید کرد.

وی ادامه داد: تا امروز ۶۵ درصد افراد بالای ۷۵ سال واکسن دریافت کرده اند و بین ۱۸ تا ۲۰ درصد افراد بالای ۷۰ سال نیز در فرایند واکسیناسیون قرار گرفته اند.

زالی ابراز امیدواری کرد در آینده ای نزدیک با افتتاح مراکز تجمیعی دیگر فرایند واکسیناسیون از شتاب بیشتری برخوردار شود.

محمد محمد دوست شهردار منطقه ۴ تهران نیز درباره فعالیت های این پایگاه واکسیناسیون خودرویی توضیح داد: در حال حاضر این پایگاه با سه غرفه در حال فعالیت است و آمادگی افزایش تعداد غرفه ها، به شش عدد را داریم.

وی ابراز امیدواری کرد که بتوان با گسترش مراکز واکسیناسیون و آمادگی برای واکسینه کردن جمعیت جوانتر، خدمات شایسته ای به اهالی شهر تهران ارایه شود.

سرهنگ اکبر بختیاری جانشین قرارگاه نصر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در بخش دیگری از این مراسم ضمن قدردانی از تلاش های کادر بهداشت و درمان در دوران شیوع کرونا و همچنین همراهی شهرداری برای راه اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون، از برنامه ریزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای کمک به بهره برداری از پایگاه های دیگر واکسیناسیون در شهر تهران در زمانی نزدیک خبر داد.

زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران نیز در ادامه با اشاره به همکاری های بین بخشی و هم افزایی بین دستگاه های مختلف کشور برای مقابله با کرونا نسبت به تلاش های مسئولان و متخصصان کشور برای واکسیناسیون مردم ابراز امیدواری کرد.

وی همچنین نسبت به استفاده از تمام ظرفیت ها و زیرساخت های شهرداری تهران برای کمک به تسریع واکسیناسیون شهروندان اعلام آمادگی کرد.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در پایان این مراسم که با سالروز آزادسازی خرمشهر مقارن شده بود، از خانواده شهید داوود مردانشاه  با حضور دکتر زالی و سایر مسئولان قدردانی شد.

کد خبر: # 1400030312334