رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران ؛

بیمارانی که با علائم عصبی مراجعه می‌کنند به فکر کووید ۱۹ باشیم

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران اظهار کرد : با توجه به شیوع کووید ۱۹ توصیه می‌شود بیمارانی که با علائم عصبی مراجعه می‌کنند به فکر کووید ۱۹ باشیم و از درمان آن غافل نشویم .

به گزارش صبای سلامت ، ایرج خسرونیا، با اشاره به مباحث مطرح شده در سی و یکمین کنگره جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران که به صورت مجازی برگزار می‌شود ، گفت: عوارض کووید ۱۹ در مغز تحت عنوان نورو کووید در سی و یکمین کنگره جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران توسط اساتید اعصاب مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با عنوان این مطلب که تعدادی از بیماران کووید ۱۹ ممکن است با تشنج فلج اندام و نیمه بدن مراجعه کنند، افزود: همچنین تعدادی از بیماران به علت تأخیر کمبود اکسیژن اختلال الکترولیت سقوط فشار خون با علائم مغزی مراجعه می‌کنند.

خسرونیا ادامه داد: متأسفانه بعضی از بیماران با علائم تیپیک ام اس مراجعه می‌کنند و حتی سی تی اسکن مغز هم علائم مغز را نشان می‌دهد.

وی افزود: همکاران باید توجه خاص داشته باشند بعضی از بیماران با علائم شدید انسفالوپاتی مراجعه می‌کنند با علائم تیپیک کووید و یا بدون علائم کووید باشند. بنابراین با توجه به شیوع کووید ۱۹ توصیه می‌شود بیمارانی که با علائم عصبی مراجعه می‌کنند به فکر کووید ۱۹ باشیم و از درمان آن غافل نشویم

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران تاکید کرد: در این کنگره پیشنهاد شد کسانی که دارای علائم عصبی هستند درمان کووید ۱۹ آنها ادامه پیدا کند.

کد خبر: # 1400040512663