معاون درمان وزارت بهداشت؛

بسیاری از مؤسسات رادیولوژی ورشکسته شده اند

معاون درمان وزارت بهداشت، از تاخیر بیمه ها در پرداخت مطالبات موسسات رادیولوژی که آنها را با مشکلات عدیده ای مواجه ساخته است، انتقاد کرد.

به گزارش صبای سلامت، سعید کریمی، با انتقاد از تأخیر پرداخت بیمه‌ها به خصوص بیمه تأمین اجتماعی در پرداخت مطالبات مؤسسات رادیولوژی، گفت: یکی از گرفتاری‌های مؤسسات رادیولوژی در کشور تمدید پروانه فعالیت به شرط قرارداد با بیمه‌های پایه بر اساس قانون مجلس است؛ این در حالی است که تأخیر در پرداخت بیمه‌ها که اتفاقاً برخلاف قانون هم هست، بسیاری از مؤسسات رادیولوژی را به ورطه ورشکستگی کشانده است.

وی در جریان برپایی سی و نهمین کنگره انجمن رادیولوژی، افزود: یکی از دلایل نارضایتی پزشکان به خصوص پزشکان جوان از درآمد خود مربوط به همین تأخیر پرداخت دریافتی آنان از سوی بیمه‌ها است.

کریمی با اشاره به اینکه طی کمتر از سه سال حدود ۳۸۰ دستگاه تصویربرداری با تکنولوژی بالا از سوی وزارت بهداشت در مراکز دولتی دانشگاهی سراسر کشور توزیع شده است، ادامه داد: این دستگاه‌های تصویربرداری بسیار گران قیمت هستند و هزینه آن بالای یک میلیون دلار است.

وی از دیگر فعالیت‌های اخیر وزارت بهداشت را تسهیل صدور مجوز برشمرد و اظهار داشت: با اقدام اخیر خرید و فروش مجوز متوقف و انحصار صدور مجوز برداشته شد و متقاضیان تأسیس مراکز رادیولوژی به شرط رعایت الزامات مندرج در آئین نامه می‌توانند به راحتی و در کمتر از یک ماه مجوز دریافت کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت، با تاکید بر اینکه تعرفه‌های برخی گروه‌های پزشکی مانند رادیولوژیست‌ها و متخصصین پاتولوژی و آزمایشگاه نیازمند اصلاح است، گفت: در حال حاضر هشتک در تعرفه برای این گروه‌ها ایجاد مشکل کرده که قصد داریم با هدف کمک به این گروه‌ها این موارد را گام به گام اصلاح کنیم.

پایان پیام/

کد خبر: # 1403022319572