صفحه نخست / آخرین اخبار / اولین مرکز سلامت دیجیتال اصفهان افتتاح شد

اولین مرکز سلامت دیجیتال اصفهان افتتاح شد

اولین مرکز سلامت دیجیتال اصفهان با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور طی سفر یک روزه به اصفهان افتتاح شد .

به گزارش صبای سلامت ، هدف از افتتاح این ساختمان فعالیت و خدمت‌رسانی در حوزه‌های آموزش از راه دور، مراقبت‌های پزشکی هوشمند و سایر حوزه‌های پزشکی هوشمند به شهروندان است.

همچنین در حاشیه بازدید معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از مرکز نوآوری سلامت دیجیتال، تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه علوم پزشکی و تمام ذی‌نفعان حوزه سلامت دیجیتال منعقد شد که طبق تفاهم‌نامه دانشگاه علوم پزشکی با اتاق بازرگانی به عنوان نهاد سرمایه‌گذار، شرکت بهیار صنعت و شرکت مخابرات در حوزه سلامت دیجیتال همکاری خواهند کرد.

در ادامه بازدید وی از این مرکز سامانه زیستیران افتتاح شد که طبق گفته مسؤولان مرکز نوآوری سلامت دیجیتال، در این سامانه خدمات زیرساخت دیجیتال برای کسانی که در حوزه سلامت دیجیتال فعالیت می‌کنند، فراهم است و دارای بخش خدمات سریع برای شرکت‌های حوزه‌های دیجیتال سلامت بوده و طی آن شرکت‌ها به دلیل نداشتن صرفه اقتصادی برای تعریف سامانه سخت‌افزاری شرکت خود می‌توانند از سامانه جامع زیستیران استفاده کنند.‌

همچنین قابل ذکر است، قرارداد ساخت «پارک تجهیزات پزشکی» در زمین‌های شهرک علمی و تحقیقاتی به مساحت ۲۳ هکتار نیز از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رئیس‌‌جمهور به اصفهان است.

http://www.20script.ir