معاون علمی رئیس جمهور؛

امنیت غذایی، اولویت حوزه دانش‌بنیان است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: امنیت غذایی، حوزه معادن و جلوگیری از خام‌فروشی از جمله اولویت‌های نخست کشور در بخش شرکت‌های دانش‌بنیان و معاونت علمی ریاست جمهوری است.

به گزارش صبای سلامت، سورنا ستاری روز پنجشنبه در حاشیه دومین نمایشگاه دستاوردهای شرکت های دانش بنیان بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: آستان قدس رضوی در حوزه امنیت غذایی سابقه طولانی دارد و در حوزه فناوری هم خوب کار می‌کند.

وی ادامه داد: حوزه تجهیزات پزشکی، هوش مصنوعی، بیوتکنولوژی و فناوری اطلاعات و ارتباطات از دیگر مواردی است که در حوزه شرکت های دانش بنیان در اولویت قرار دارد.

معاون علمی رئیس جمهور گفت: رهبر معظم انقلاب امسال را به نام تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری کردند و همه باید تلاش کنیم به توقعات رهبر معظم انقلاب پاسخ دهیم.

ستاری با قدردانی از حمایت های تولیت آستان قدس از شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: ظرفیت خراسان رضوی در حوزه دانش بنیان بسیار بالا است و فرهنگ کارآفرینی این استان به بلوغ خاصی رسیده است.

امروز همچنین بین معاونت علمی و فناوری ییس جمهور و آستان قدس رضوی، تفاهم‌نامه همکاری برای سرعت بخشیدن به فعالیت های دانش بنیان به امضا رسید.

دومین نمایشگاه دستاوردهای شرکت های دانش بنیان بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی در محل شرکت صنایع پیشرفته رضوی با حضور ۴۰ شرکت دانش بنیان برگزار شد.

ایرنا
کد خبر: # 1401031916875