صفحه نخست / آخرین اخبار / شهربازی ها از محل های حادثه خیز هستند

کارشناس اداره کل استاندارد گیلان

شهربازی ها از محل های حادثه خیز هستند

کارشناس اداره کل استاندارد گیلان تصریح کرد: زمین های بازی و شهربازی ها از اماکن حادثه خیز به شمار می آیند.
مهناز جعفریان، کارشناس اداره استاندارد گیلان در گفتگو با رادیوسلامت با بیان این مطلب گفت: مکان هایی که در فضاهای عمومی و با وسایل و تجهیزات بازی تعبیه می شوند، به عنوان زمین های بازی دسته بندی می شوند.
وی در ادامه افزود: تجهیزاتی مانند ترامپولین و چرخ و فلک های بزرگ که در شهربازی مورد استفاده قرار می گیرد، قاعدتا نوع استفاده از آن متفاوت است.
کارشناس اداره استاندارد گیلان یادآور شد: زمین های بازی از سال ۸۵ و شهر بازی ها از سال ۸۷ مشنول استاندارد اجباری شدند.
جعفریان با اشاره به این که سازمان ملی استاندارد اولین دستگاه ذی مدخل در مسیر استانداردسازی و تایید کیفیت محصول می باشد، متذکر شد: اماکن مذکور متعلق به شهرداری، استانداری و فرمانداری ها است و بنابراین، شهرداران، فرمانداران و استانداران در سطح کشور برای استانداردسازی این تجهیزات مسولیت دارند.
وی افزود: تجهیزاتی که در زمین های بازی و شهربازی ها مورد استفاده قرار می گیرد، هم تولید داخل است و هم از خارج کشور وارد می شود؛ اما تمام تجهیزات و دستگاه های مورد استفاده مشمول استاندارد اجباری هستند.
کارشناس اداره کل استاندارد گیلان با اشاره به حوادثی مانند سقوط از چرخ و فلک، جراحت کودکان به دلیل فرسودگی تجهیزات در زمین بازی و … تصریح کرد: شهربازی و زمین های بازی از اماکن حادثه خیز به شمار می آیند و حتی موارد منجر به فوت در اثر شدت آسیب وارده در این محل ها گزارش شده است.
یادآور می شود، نخستین جشنواره کشوری «پیشگیری از سوانح و حوادث» به همت شبکه رادیویی سلامت از چهارم شهریور ماه آغاز شده است و علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود تا یکم آذر ماه به دبیرخانه جشنواره به نشانی info@jpsh.ir یا سایت جشنواره به نشانی www.jpsh.ir ارسال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس