صفحه نخست / آخرین اخبار / زوجین؛ از منابع درست اطلاعات مشاوره ای بگیرند

زوجین؛ از منابع درست اطلاعات مشاوره ای بگیرند

عدم شناخت باعث ایجاد ترس و اضطراب و در نهایت منجر به عدم موفقیت در رابطه جنسی می شود.
به گزارش صبای سلامت، عفت السادات مرقاتی خوئی، دکترای رفتار شناسی جنسی، با بیان اینکه بسیاری از جوانان در آغاز زندگی زناشویی به دلیل نداشتن تجربه جنسی دچار استرس و اضطراب از شروع یک رابطه ی جنسی می شوند، گفت: این یکی از مشکلات شایع جوانان ما است. طبیعی است که افراد وقتی آگاهی کافی نداشته باشند دچار مشکل می شوند. آنچه قرار است به عنوان شب زفاف تجربه شود نباید چند روز قبل از آن فرد در معرض اطلاعات قرار گیرد که اغلب منابع اطلاعاتی برای این نوع آموزش ها منابع درستی نیستند.
وی ادامه داد: تربیت جنسی ناکافی و نادرست در طول زندگی مخصوصا بلوغ فرد را دچار مشکل می کند. لذا مشاوره های قبل از ازدواج ضروری است و باید وقتی که خانواده ها ۷۰ درصد به این نتیجه رسیدند که دختر و پسر می توانند با هم ازدواج کنند. بهترین کار این است که از منابع درست اطلاعاتی مشاوره بگیرند. اولین قدم آشنایی با بدن است. خیلی از دخترها با آناتومی مرد آشنا نیستند که والدین باید خد به اندازه کافی آگاه باشند تا این آگاهی را به فرزندان انتقال دهند. قدم دوم این است که به فرد بیاموزیم که رابطه ی جنسی چیست. هدف برقراری یک رابطه ی عاطفی جنسی است و منظور برقراری یک رابطه ی بدنی صرف نیست. مسائل جنسی و برقراری رابطه ی سالم مشمول یادگیری است. معمولا افراد از چیزهایی که نمی شناسند می ترسند.
خوئی با تاکید بر اینکه عدم شناخت باعث ایجاد ترس و اضطراب و در نهایت منجر به عدم موفقیت در رابطه ی جنسی می شود، بیان کرد: زن و مرد باید قبل از ازدواج راجع به فرآیند جنسی شان با هم صحبت کنند که بسته به شرایط خانواده ها متفاوت است و بهتر است که خانواده ها از روان شناسان و مراکز زیر صلاح کمک بگیرند که چگونه باید این ارتباط برقرار شوند و لازمه ی آن در ابتدا برقراری ارتباط کلامی و مراوده زوجین است.
این دکترای رفتار شناسی جنسی متاسفانه بعضی از خانواده ها تا حساب بانکی طرف مقابل را چک می کنند؛ اما حاضر نیستند که چنین مباحثی مطرح شود که باعث شود به شناخت درستی برسند. به طور قطع عوامل بازدارنده ای برای ورود به چنین مباحثی وجود دارد اما ضروری است که پس از چند جلسه صحبت و رفت و آمد و قبل از هرگونه تصمیم گیری نهایی دختر و پسر راجع به بایدها و نبایدها، علایق و سلایق جنسی همدیگر با هم صحبت کنند.
وی در گفتگو با برنامه «حریم آرامش» رادیو سلامت اظهارداشت: قرار نیست حتی به خاطر اینکه ممکن است به هر دلیل رابطه ی آنها به هم بخورد، راجع به این مهم صحبت نکنند. این محاوره ها باید با توجه به هنجارهای خانواده و نباید شکل محرک های جنسی به خود بگیرد. یعنی نباید عملکرد جنسی در این مکالمه ها تشریح شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس