صفحه نخست / آخرین اخبار / تحویل نیازمندی های بیماران متابولیکی درب منزل

مدیر کل نظارت بر فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو:

تحویل نیازمندی های بیماران متابولیکی درب منزل

مدیر کل نظارت بر فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: با هدف تحقق دولت الکترونیک و اجرای ایده های فناورانه انجام شد; گام نهایی سامانه حامی را پیش بردیم تا بیماران متابولیک فراورده های مورد نیاز را درب منزل دریافت نمایند.


به گزارش صبای سلامت، مدیر کل نظارت بر فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو در گفتگو با ایفدنا   در خصوص ارتقای خدمت رسانی و تکریم بیماران و افزایش دسترسی آنان به فرآورده های سلامت  با بیان اینکه در اقدامی که از ایده تا عملمش با همیاری گروه های تخصصی و علمی و با هدف تحقق دولت الکترونیک و اجرای ایده های فناورانه انجام شد; گام نهایی سامانه حامی را پیش خواهیم برد

دکتر امیر حسین جمشیدی اظهار داشت:  درطرح سامانه جامع برنامه ریزی تامین و تحویل فرآورد های مورد نیاز بیماران متابولیک و رژیمی  که تحت نام" سامانه حامی" معرفی شد ؛ برنامه کاملی برای تشخیص تا تجویز فراورده های متابولیک و رژیمی با سامانه های مختلف برخط کشور از قبیل پست و ثبت احوال فراهم آمده تا موقعیت بیمار و وضعیت حیاتش با اطلاعات دقیق میسر گردد.

وی با اشاره به شناسه دار شدن تک تک بیماران pku با اجرایی شدن سامانه  حامی بیان کرد: با ثبت پزشکان و درج تمامی نسخه ها به صورت برخط ، امکان برآورد نیاز دقیق هر بیمار، چشم انداز صحیح نسبت به مصرف کنونی و نیز تامین به موقع فراورده ای مورد نیازسال های  آتی هم محیا می گردد.

 

دکتر جمشیدی عنوان داشت : فعالیت سامانه مبنی بر نسخه الکترونیکی است که توسط پزشک، ثبت می شود لذا به محض ورود اطلاعات فرآورده مورد نیاز ، با برچسب اصالتی که به نام شخص بیمار تهیه شده است  آماده ی ارسال به درب منزل وی می گردد.

این مقام مسئول با اشاره به  اینکه برای به سرانجام رسیدن این مکانیزم،  مستلزم همکاری حساب شده ای بود که پست جمهوری اسلامی ایران با سازمان غذا و دارو انجام داد تصریح کرد: در حال حاضر با قاطعیت می توانیم اعلام کنیم که فرآورده مورد نیاز بیمار حداکثر تا ۷۲ ساعت در هر نقطه از کشور به سلامت تحویل وی می گردد.

دکتر جمشیدی در بخش دیگری از سخنانش به پیش بینی های پیشگیرانه که  برای جلوگیری از تخلفات وجود دارد نیز پرداخت و خاطر نشان کرد: علی رغم تمهیدات اندیشیده شده اگر در برخی موارد مرسوله از مسیر خود خارج گردد شخص متخلف به آسانی قابل شناسایی و وضعیت فرآورده را به راحتی می توان پیگیری کرد.

وی افزود: با الکترونیک شدن نسخ ها تحول بزرگی در حوزه ی تجویز و نظار ت بر روند مصرف دارو ایجاد می شود بطوری  که تمامی سوابق پزشکی بیمار به صورت الکترونیک ثبت می شوند و در هر نقطه از دنیا قابل دسترس باشد.

مدیر کل نظارت بر فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو  در آخر بیان کرد: پر بیراه نگفته ایم اگر بگوییم  طراحی و اجرای این پروسه در دنیا کم سابقه بوده و نقش تعیین کننده ای  در منطقی کردن تجویز و مصرف دارو خواهد داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس