صفحه نخست / آخرین اخبار / بومی سازی فناوری های مورد نیاز صنعت حفاری کشور

در بازديد مديرعامل شركت حفاري شمال از توانمندي هاي پژوهشگاه صنعت نفت صورت پذيرفت؛

بومی سازی فناوری های مورد نیاز صنعت حفاری کشور

به گزارش صبای سلامت ، به دعوت پژوهشگاه صنعت نفت روز سه شنبه مورخ ۰۳/۰۷/۹۷ حمیدرضا گلپایگانی مدیرعامل شرکت حفاری شمال و جمعی از مدیران و کارشناسان این شرکت از پژوهشگاه صنعت نفت بازدید کردند.

در این نشست دکتر توفیقی رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان به بیان توانمندی های پژوهشگاه در زمینه های علمی – پژوهشی و در راستای همکاری با شرکت حفاری شمال پرداختند . مدیرعامل شرکت حفاری شمال نیز ضمن تقدیر و تشکر بجهت  میزبانی مطلوب پژوهشگاه صنعت نفت، شرکت حفاری شمال را بزرگترین شرکت حفاری در بخش خصوصی ایران دانست و به تشریح و تبیین فعالیت ها و قابلیت های خدمات فنی و مهندسی ، انتقال تجربیات حفار مردان و متخصصان شرکت حفاری شمال پرداختند و همچنین در زمینه همکاری های مشترک فی مابین این دو مجموعه نیز بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.

در ادامه بازدید مدیرعامل شرکت حفاری شمال و هیئت همراه به اتفاق دکتر منصور بزمی معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت و دکتر عزت اله کاظم زاده رئیس پژوهش و توسعه صنایع بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت که از بخش های مختلف صنعتی، علمی و پژوهشی پژوهشگاه صنعت نفت در خصوص توانمندی های گوناگون بعمل آمده از نزدیک با پروژه های در دست اقدام و نهایی شده این پژوهشگاه  نیز بازدید شد.

در این بازدید حمیدرضا گلپایگانی پس از استماع نحوه فعالیت های صورت گرفته در حوزه های مختلف عملیاتی، ضمن تحسین این دستآوردها خصوصا” در حوزه بالادستی ابراز امیدواری نمود که بتوان از توانمندیهای این مرکز علمی و تحقیقاتی در حل مشکلات  صنعت حفاری کشور هرچه بیشتر استفاده نمود.

گلپایگانی در مصاحبه ای با خبرنگار پژوهشگاه صنعت نفت عنوان کرد: در این بازدید شرایط پژوهشگاه صنعت نفت را با حضور آقای دکترتوفیقی بسیار متفاوت تر از گذشته می بینم و مشخص است که مدیران و کارشناسان این مجموعه در شرایط تحریم و تهدیدی که صورت گرفته یک فرصت طلایی را رقم زده اند و در بخش بالادستی بخصوص بخش حفاری  و علی الخصوص سیالات حفاری قدرت نمایی کنند که این امر در آینده باعث کاهش هزینه های حفاری و افزایش راندمان حفاری خواهد بود به شرط اینکه وزارت نفت و کارفرمایان بخواهند این اتفاق مهم رقم بخورد و ما بتوانیم از مواد داخلی استفاده نماییم.

وی در ادامه عنوان کرد: با مقامات مسئوول در پژوهشگاه صنعت نفت توافق نمودیم طی عقد تفاهم نامه ای مشترک و تشکیل کارگروه تخصصی میان شرکت حفاری شمال و پژوهشگاه صنعت نفت بر زمینه های مختلف چه در زمینه بخش سیالات حفاری و چه در بخش ازدیاد برداشت به منظور مناقصاتی که وزارت نفت در خصوص توسعه میادین خواهد داشت همکاری بیشتر عملیاتی و اجرایی داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت حفاری شمال اظهار داشت: تحولات ارزشمندی در خصوص سیمان وگل حفاری ( سیمان و گل سبک) در بخش بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت صورت گرفته به صورتی که این دو بخش باعث هزینه های هنگفت در امر حفاری می باشد به کمک این مهم از هدر رفت هزینه ها جلوگیری نماییم و صد البته باعث درآمدزایی بیشتر در بخش حفاری کشور می شود، و در ادامه تاکید داشت : سیمان مهمترین بخش چاه محسوب می شود که یک سیمان خوب می تواند یک چاه نفت را تا ۵۰ سال بیمه نماید و باعث بالا رفتن تولید و کاهش هزینه ها با قدرت فنی پژوهشگاه این امر محقق شده است.

وی در خاتمه گفت: در بخش پایین دستی نفت ، محیط زیست به دلیل الزاماتی که برای همه پیمانکاران و کارفرمایان وجود دارد نیز از توانمندی های پژوهشگاه صنعت نفت که در این زمینه نیز بسیار موفق بوده اند ، استفاده نماییم.

گفتنی است عمده توافق صورت گرفته شامل تجاری سازی فناوری های مورد آزمایش توسط پژوهشگاه صنعت نفت بر روی حوزه گل و سیمان و سیالات حفاری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس