صفحه نخست / آخرین اخبار / به همسرانتان انگ نزنید/ مخرب ترین روابط زناشویی چیست؟

به همسرانتان انگ نزنید/ مخرب ترین روابط زناشویی چیست؟

یک دکترای رفتارشناسی جنسی گفت: از مخرب های روابط زناشویی، پیروی از مدل های رسانه ای است.

به گزارش صبای سلامت،  عفت السادات مرقاتی خویی ، رفتارشناسی جنسی  در تعریف چرخه جنسی از دید بیولوژیکی، افزود: یعنی وقتی فردی وارد تعامل جنسی می شود چه اتفاقاتی در بدنش می افتد و از نظر فیزیولوژیکی چه تغییری می کند. وقتی زن و شوهری وارد رابطه جنسی می شوند، اولین اتفاق، برانگیختگی جنسی است.
وی، با بیان اینکه انسان ها میل جنسی دارند، ادامه داد: همه انسان ها میل جنسی دارند منتها این میل جنسی در زمانی که زن و شوهر یا فردی وارد رابطه جنسی می شود تبدیل به برانگیختگی یا به عبارتی تحریک جنسی می شود.
خویی، تصریح کرد: وقتی تحریک جنسی اتفاق می افتد، فرد، از لحاظ فیزیولوژیکی تغییراتی را در بدن خود احساس می کند و بعد از آن، وارد تعامل جنسی می شود و در نتیجه، به اوج لذت جنسی می رسد. در این فرایند، هر فرد نسبت به ظرفیت هایی که دارد فعالیت بیشتری می کند.
زن و شوهرها باید بدانند هر یک از مراحل این چرخه، دقایق مشخصی را داشته باشد که منحصر به زوج است. ممکن است زنی به شدت غیرفعال باشد و علامت های بیولوژیکی تحریکی را نداشته باشد یا دیر اتفاق بیفتد؛ اما همسرش کاملا علامت های تحریک را نشان دهد و وارد تعامل جنسی شود.
این دکترای رفتارشناسی جنسی، در ادامه بیان کرد: افراد پرشماری که به کلینیک مراجعه می کنند به سبب این ناهمسانی و ناهمگونی است. مثلا فرد، رابطه جنسی دردناکی دارد. این یعنی، به طور کامل تحریک نشده است. در نتیجه، مسلم است فردی که بدون تحریک جنسی وارد رابطه شود این رابطه برایش دردناک و ناخوشایند باشد و اوج لذت را هم تجربه نکند .
وی در گفت و گو با برنامه «حریم آرامش» شبکه رادیویی سلامت یکی از ارگان های جنسی را مغز دانست و گفت: اگر با انسان بزرگسال صحبت کنیم به شرط سلامت کامل یا نسبی، باید ببینیم مغز در زمان تعامل جنسی به آن ها چه می گوید و از آن ها چه می خواهد. مطمئن باشید ارگان و عضوهای جنسی، به تنهایی اصل موضوع نیستند و فقط اندام هایی با ظرفیت های خاص و به عبارت عامیانه، ابزارهایی برای پاسخ گویی به گرایش ها و کشش ها و تمایلات جنسی افرادند؛ پس، از اندام تناسلی می شود استفاده کرد برای اینکه مغزی را به لذت رساند و رضایت و نیازش را تامین کند .
خویی، تاکید کرد: برای اینکه میل جنسی، افزایش یابد باید فرد بخواهد و ادامه داد: پس، خواستن اولین محرک برای ایجاد میل جنسی است و وقتی فرد به مرز تحریک رسید دوست دارد وارد عمل جنسی شود.
وی، با تاکید بر اینکه یکی از مخرب های روابط زناشویی، پیروی از مدل های رسانه ای است، تصریح کرد: زن و شوهر، چیزی را می سازند که منحصر به خودشان است. در این باره متاسفانه، فقدان آموزش های جنسی، محسوس است و باید این مساله، به صورت مدون آموزش داده شود.
این دکترای رفتارشناسی جنسی، در پایان اظهارداشت: از آقایان و بانوان تقاضا دارم سعی کنند به جای انگ زدن به همسران خود، چرخه تحریک جنسیشان را به شیوه های گوناگون کامل کنند و به نتیجه برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس