صفحه نخست / آخرین اخبار / اولین نمایشگاه مشترک ایران و روسیه در منطقه آزاد انزلی

خردادماه سال جاری برگزار می شود :

اولین نمایشگاه مشترک ایران و روسیه در منطقه آزاد انزلی

به گزارش صبای سلامت ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، سیاوش امینی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه انزلی از برگزاری نمایشگاه مشترک ایران و روسیه در مرکز نمایشگاه ها و همایش های بین المللی این منطقه خبر داد.

امینی با بیان اینکه نمایشگاه فوق از ۲ تا ۴ خرداد ماه ۹۶ برگزار می شود اظهار داشت: در نخستین نمایشگاه مشترک شرکت های روسی و ایرانی بیش از ۴۰ شرکت روس و بالغ بر ۵۰ شرکت ایرانی محصولات تولیدی خود را عرضه می کنند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه انزلی مساحت نمایشگاه را بیش از ۵۰۰۰ متر مربع اعلام و در خصوص حوزه های فعالیت شرکت های حاضر در نمایشگاه گفت: شرکت های دانش بنیان، شرکت های فعال در بخش کشاورزی و فرآوری محصولات کشاورزی، واحدهای تولیدی صنایع سبک و سنگین آخرین تولیدات خود را به نمایش می گذارند.

وی ویژگی متمایز و منحصر به فرد این نمایشگاه را فرآهم آوردن فضای مذاکرات دو جانبه(B۲B)  از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی بیان داشت و افزود: برگزاری پنل تخصصی و جلسات مذاکرات دو جانبه شرکت های دو کشور، فرصت مغتنمی برای واحدهای تولیدی و فعالین صنعتی ایرانی است تا بدون واسطه با نیازها و ظرفیت های بازار روسیه و شرکت های این کشور آشنا شده و زمینه های همکاری جدیدی را پایه گذاری نمایند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه انزلی ویژگی متمایز دیگر نمایشگاه مشترک ایران و روسیه در منطقه آزاد انزلی را حضور همزمان یک هیأت اقتصادی روس اعلام و ادامه داد: این هیأت یازده نفره متشکل از مسئولین دولتی روس و تعدادی از مدیران شرکت های بزرگ روسی است که علاوه بر بازدید از نمایشگاه، در نشست کاری مشترکی را با مهندس مسرور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی شرکت خواهند نمود و از بخش های مختلف ،طرح های زیرساختی و سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی نیز بازدید خواهند داشت.

امینی اضافه کرد: در این نمایشگاه شرکت های منتخبی از استان های جنوبی روسیه و شرکت های ایرانی از استان های گیلان، مازندران، گلستان و چند استان دیگر حضور دارند.

وی با بیان اینکه نمایشگاه مشترک ایران و روسیه با همکاری اتاق بازرگانی گیلان و اتاق مشترک ایران و روسیه برگزار می شود، گفت: برگزاری چنین نمایشگاهی با توجه به مزایا و معافیت های منطقه آزاد انزلی برای سرمایه گذاران خارجی و زیرساخت های ایجاد شده ای همچون مجتمع بندری کاسپین می تواند زمینه توسعه مراودات دوجانبه طرفین را فرآهم نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس