صفحه نخست / آخرین اخبار / انتقال اخبار نا به‌ جا در «فضای مجازی» تاثیر منفی دارد / ارائه «خدمات مشاوره ای» به بازماندگان و امداگران حادثه «پلاسکو»

انتقال اخبار نا به‌ جا در «فضای مجازی» تاثیر منفی دارد / ارائه «خدمات مشاوره ای» به بازماندگان و امداگران حادثه «پلاسکو»

افرادی که برای برقراری ارتباط ،از فضای مجازی استفاده می‌کنند احتیاط لازم را داشته باشند؛ چرا که انتقال اخبار و تصاویر نا به‌ جا و اغراق آمیز، تاثیر منفی دارد.

به گزارش صبای سلامت، دکتر احمد حاجبی، مدیر کل سلامت روان اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در گفت و گو با برنامه «صبح و زندگی» شبکه رادیویی سلامت با بیان این مطلب افزود: معمولا به دنبال حوادث غیر مترقبه با مشکلاتی از جنبه روان شناختی چه برای بازماندگان و چه برای امدادگرانی که شاهد صحنه‌های دلخراش هستند، مواجه هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در این راستا از سال‌های گذشته برنامه‌هایی را داشته است، بیان کرد: بازماندگان و حاضران در صحنه، در چنین مواقعی با مشکلاتی روبرو هستند که با در نظر گرفتن این موضوع، از روز پنج شنبه برنامه‌هایی تدوین شد.

حاجبی در ادامه تاکید کرد: با ورود تیم وزارت بهداشت به صحنه و اعلام انجمن علمی روان پزشکان ایران مبنی بر همکاری جهت ارائه خدمات مشاوره‌ای به بازماندگان و امدادگران حادثه ساختمان پلاسکو، از روز گذشته تیم‌ها به صورت کاملا عملیاتی در محل حاضر شدند.

مدیرکل سلامت روان اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت در پایان این برنامه رادیویی اظهارداشت: یکی از مسائلی که با آن مواجه هستیم، فضای مجازی است که تصاویر و اخباری منتشر می‌شود که مخاطبان بسیاری دارد. توصیه می‌شود افرادی که برای برقراری ارتباط از این فضا استفاده می‌کنند احتیاط لازم را داشته باشند؛ چرا که انتقال اخبار و تصاویر نابه‌جا و اغراق آمیز، تاثیر منفی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس