صفحه نخست / آخرین اخبار / از «کودکان سوگوار» تا «مهربانی از جنس حضرت علی (ع)»

در شب های قدر همراه رادیو سلامت باشید:

از «کودکان سوگوار» تا «مهربانی از جنس حضرت علی (ع)»


همزمان با شب های لیالی القدر، شبکه رادیویی سلامت، در این ایام، در برنامه های خود به موضوعات مختلف نظیر مهربانی، شب قدر، دعا کردن و … می پردازد.
به گزارش صبای سلامت، برنامه های این شبکه رادیویی در ایام لیالی القدر به شرح زیر است:
«خونه زندگی» عنوان برنامه ای از گروه خانواده روزهای ۲۳، ۲۴ ، ۲۵ و ۲۷ خرداد ماه از ساعت ۱۰:۳۰ با حضور حجت الاسلام احمد محمدی، کارشناس مذهبی و سیدمحسن فاطمی، روانشناس به موضوعاتی همچون «احسان و نیکوکاری را از کودکی به فرزندانمان آموزش دهیم، مهربانی را در خانواده در وجود فرزندانمام  نهادینه کنیم، برای حضور در مراسم معنوی چگونه یکدیگر را حمایت کنیم؟، شب های قدر فرصتی برای بازنگری مجدد زندگی در سالی که گذشت؛ چه فرصت هایی را از دست داده اید و پشیمانید؟» می پردازد.
برنامه «حلقه گمشده» گروه خانواده ۲۶ خرداد ماه با حضور حجت الاسلام سعیدی، کارشناس مذهبی به موضوع «هر روز می تواند فرصتی برای جبران باشد؛ شب قدر و اشاره به فرصت توبه برای انسان» خواهد پرداخت.
«به رنگ زندگی» 26 و ۲۷ خرداد ماه از ساعت ۱۷ با حضور فروغ اسرافیلیان، روانشناس؛ حجت الاسلام سعیدی، مشاور خانواده؛ عسگر نژاد، روانشناس؛ و حجت الاسلام احمدی، مشاور خانواده به موضوعاتی از قبیل «تاثیر توجه به نیازهای معنوی در روابط زوجین، آشنایی با نقش مولفه های هوش معنوی در سلامت خانواده،
تاثیر احترام در روابط زوجین، آشنایی با نقش مولفه های اخلاق در سلامت خانواده» می پردازد.
برنامه «قاصدک» نیز از ۲۳ خرداد تا ۲۶ خرداد ماه، هر شب ساعت ۲۱ قصه های کودکانه-قصه های قرآنی تقدیم شنوندگان صدای دانش، نشاط و آرامش می کند.
«پشت پلک صبح» عنوان برنامه ای از گروه بهداشت و تندرستی، ۲۴ خرداد ماه، از ۳۰ دقیقه بامداد با حضور حجت الاسلام سعیدی و دکتر مهکام، کارشناس مذهبی به بررسی «تأثیر دعا برای دیگران؛ دعا کردن در حق دیگران چه تأثیری بر سلامت روان ما دارد؟»، می پردازد.
«افق روشن» عنوان برنامه ای از گروه اجتماعی، ۲۴ خرداد ماه، از ساعت ۹:۰۵  با حضور علی محمد ذوالفقاری، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد و حمیدرضا اکبری، مدیر کل اقدامات تامینی و تربیتی سازمان زندان ها همزمان با روز ضربت خوردن  امام  علی(ع) به بررسی موضوع «طرح رحمت و حمایت از زندانیان جرائم غیر عمد» خواهد پرداخت.
«فصل پروانگی»   گروه اجتماعی نیز روزهای ۲۵ و ۲۶ خرداد ماه با حضور سهیلا خزاعی، عضو گروه سلامت معنوی علوم پزشکی به موضوع «تقویت هوش معنوی با شرکت در مراسم مذهبی» می پردازد.
«صبح و زندگی» عنوان برنامه ای از گروه اجتماعی در روزهای ۲۳، ۲۴ و ۲۵ خرداد ماه از ساعت ۷:۰۵ با حضور حجت الاسلام سعیدی؛ دکتر مهکام وحجت الاسلام موسی کاظمی، کارشناس مذهبی به موضوعاتی همچون لحظه سحر و افطار چه دعایی می کنید؟،  مهربانی از جنس حضرت علی (ع) ؛ مهربانی با یتیمان، برای چه کسانی دعا می کنید؟ خواهد پرداخت.
ویژه برنامه سحرگاهی «شوق بندگی» گروه اجتماعی، روزهای ۲۳ و ۲۴ خرداد ماه با حضور حجت الاسلام دکترتوانایی، کارشناس مذهبی  به موضوعاتی از قبیل «نقش وفای به عهد در پیوند بیشتر افراد جامعه؛ و چگونه عمل کنیم تا فرزندانمان در عمل، با دیگران مهربان باشند؟» می پردازد.
ویژه برنامه افطار «تا خدا راهی نیست » گروه تغذیه و سلامت، روزهای ۲۵ ، ۲۶ و ۲۷ خرداد ماه باحضور حجت الاسلام محمدپویا، کارشناس مذهبی؛ حجت الاسلام جهان محمدی، استاد دانشگاه و حجت الاسلام محمد سعیدی آریا، مدرس دانشگاه و پژوهشگر علوم قرآنی موضوعات «رمضان فرصتی برای جبران خطا وکاستی ها ؛ ایثار و ازخودگذشتگی؛ از برکت سفره و زندگی مان نگهداری کنیم» و را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.
«کودک من» برنامه ای از گروه بهداشت روان، ۲۴ خرداد ماه با حضور خانم مریم حلی ساز، روانشناس کودک و نوجوان به موضوع «کودکان سوگوار: با کودکانی که پدرشان را از دست داده‌اند چگونه برخورد کنیم؟» می پردازد.
برنامه «عقیق» گروه بهداشت روان، ۲۶ خرداد ماه   با حضور سید حمید خویی، محقق علوم دینی و قرآنیبه موضوع «با سبک زندگی دینی، با فرصت‌ها و تهدیدهای زندگی روبرو شویم» خواهد پرداخت.
«رنگین کمان» عنوان برنامه ای از گروه بهداشت و روان، از روز ۲۰ الی ۲۵ خرداد ماه با حضور کارشناسان به این پرسش که انسان‌های بزرگ چه کسانی هستند؟ پاسخ می دهد.
گفتنی است، برنامه های شبکه رادیویی سلامت به صورت ۲۴ ساعته از موج اف.ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز تقدیم شنوندگان صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس